Plaży nad Wisłą nadal nie będzie...Drukuj

Plaży nad Wisłą nadal nie będzie...Urzędnicy miejscy zaprezentowali w poniedziałek radnym projekt planu „Bulwary Wisły II”, który obejmuje odcinek od mostu Dębnickiego do przejazdu kolejowego za mostem Powstańców Śląskich. W planie nie ma żadnych zmian, których domagali się radni czy armatorzy. Urzędnicy przyznali wprost, że nie było powodów, aby przystąpić do nowego planu, ale ponieważ byli do tego zobowiązani, to prace rozpoczęli. I zajęło im to ponad trzy lata, a plan i tak się nie różni od aktualnie obowiązującego. Nic się nie zmieni w sprawie nieczynnej od lat plaży oraz kładki łączącej Kazimierz z Ludwinowem. W planie jej nie ma, bo wciąż nie wiadomo, gdzie dokładnie miałaby powstać.

O zmianę planu dla bulwarów od dawna wnioskują krakowscy armatorzy. Ich zdaniem dokument powinien zostać poprawiony tak, by zapisy dotyczące gabarytów barek, jakie mogą stacjonować na Wiśle, były dostosowane do wielkości jednostek, które już cumują przy brzegu. Chcą aby krakowianie i turyści znów mogli korzystać z plaży z basenem naprzeciwko Skałki, która została zamknięta i może nie działać już czwarte wakacje, ponieważ nie spełnia wymogów obowiązującego planu zagospodarowania dla bulwarów.

- Jej walory do plażowania są drugorzędne pod względem padającego tam słońca - mówili urzędnicy na poniedziałkowym posiedzeniu komisji planowania przestrzennego. Tymczasem, jak udało nam się dowiedzieć, armatorzy działający nad Wisłą chcą długi ciążące na plaży spłacić i uruchomić ją jeszcze w tym roku. Prowadzą rozmowy z urzędnikami w tej kwestii, ale konkretów na razie brak.

Więcej: https://gazetakra...gn=artykul
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL