Załogi wznawiają protest przeciw likwidacji postojowiskDrukuj

Załogi wznawiają protest przeciw likwidacji postojowiskSyreny statków kolejny raz zabrzmią w dniach 1 i 2 marca aby zwrócić uwagę na brak miejsc postojowych dla śródlądowych statków w drodze. Europejskie Stowarzyszenie Żeglugowców (Europäische Vereinigung der Binnenschiffer - EVB) nawołuje załogi na wszystkich europejskich rzekach i kanałach aby w obydwa dni o godz 12.00 na znak protestu włączyć syreny.

- Warunki naszej pracy stają się coraz cięższe. Największym problemem jest rugowanie nas z miast. Jest zbyt mało miejsc postojowych na Renie i coraz trudniej jest nam wyjść na ląd. Długość niemieckich brzegów Renu to około 1500 km a oficjalnych miejsc postojowych jest zaledwie 50 dla ponad 8500 członków załóg - brzmi uzasadnienie protestu.

W miastach takich jak Köln-Stadt, Köln-Deutz, Koblenz, Ehrenbreitstein, Lahnstein, Oberwinter, St. Goar, Bingen, Schierstein, Wiesbaden, Mainz, Nierstein, Ludwigshafen, Mannheim, Speyer i Breisach miejsca postojowe zostały zlikwidowane albo dostępne są w ograniczonym zakresie i w trudnych warunkach.

- My marynarze śródlądowi chcemy i musimy załatwiać sprawunki, odwiedzać lekarzy, zmieniać personel, zabierać nasze rodziny na pokład, za- lub wyładować samochód, którym dojeżdżamy na burtę - gdzie mamy to zrobić? - pytają otwarcie.

Załogi odnoszą się również do bieżącej dyskusji na temat zanieczyszczenia środowiska powodowanego przez statki śródlądowe.

- Nasze statki są postrzegane jako "środowiskowe brudasy"- czy słusznie? Oczywiście, silniki okrętowe emitują pewne zanieczyszczenia, ale nie ma to żadnego wpływu na obciążenie środowiska w centrach miast, co wynika z raportu Federalnej Agencji Ochrony Środowiska.

W ubiegłym roku kapitanowie protestowali przeciwko likwidacji postojowiska Rheinauhafen w Kolonii.tłum. Andrzej Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL