Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Hejtman Morawsko-śląskiego spotkał się z konsulem RP w CzechachDrukuj

Hejtman Morawsko-śląskiego spotkał się z  konsulem RP w CzechachW czwartek 7 lutego 2019 r. Hejtman (odpowiednik wojewody - przyp. tłum.) regionu morawsko-śląskiego Ivo Vondrák spotkał się z Izabellą Wołłejko-Chwastowicz, która od początku lutego jest konsulem generalnym RP w Ostrawie.

Omówili dwa najgorętsze problemy, którymi jesteśmy zainteresowani aby je rozwijać lub rozwiązać. Ivo Vondrák zadeklarował zainteresowanie współpracą nad projektem, który pozwoliłby na przedłużenie żeglownego odcinka Odry z Polski nie tylko do granicy z Czechami, ale również do Ostrawy. W takim przypadku - oprócz zastosowania w turystyce i transporcie towarów - istniałaby realna możliwość transportu skroplonego gazu, który pozwoliłby na uwzględnienie produkcji wodoru w ramach nowo przygotowanej koncepcji energetycznej.

Fundusze powinny zostać faktycznie zmobilizowane z tzw. Platformy węglowej skierowanej do regionów, w których występuje lub nastąpi wkrótce zmniejszenie wydobycia węgla. Drugim zagadnieniem był obszar środowiska i zanieczyszczenie powietrza, które - szczególnie podczas inwersji zimowych - nęka obywateli po obu stronach Górnego Śląska. Wskazał na zaostrzone ograniczenia dla przedsiębiorstw przemysłowych, które musiały zainwestować w zielone technologie i system wymiany lokalnych pieców dla gospodarstw domowych - tzw. "dotacji kotłowych" - w ramach których ponad 17 tysięcy kotłów zostało w regionie morawsko-śląskim już wymienionych.

Konsul generalny wspomniała, że planuje zorganizować "śniadania robocze", na które będzie zaproszać zainteresowane strony z całego spektrum profesjonalistów: od rektorów wyższych uczelni po przedstawicieli różnych branż. Zgodziła się z wojewodą, że ma znaczenie promowanie edukacji technicznej oraz rozwój i wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw.

Paní Konsul Generalny Izabella Wołłejko-Chwastowicz między innymi jest absolwentem Uniwersytetu Karola w Pradze i mówi płynnie po czesku. W latach 2012 - 2016 pracowała jako doradca w Ambasadzie RP w Pradze. Posiada doświadczenie w dziedzinie współpracy regionalnej oraz administracji publicznej i samorządowej.

msk.cz
tłum. Andrzej Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL