Konferencja "Kanał Śląski i Droga Wodna Górnej Wisły"Drukuj

Konferencja "Kanał Śląski i Droga Wodna Górnej Wisły"Śląskie Centrum Wody Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach serdecznie zaprasza Państwa na konferencję naukowo-techniczną pt. „KANAŁ ŚLĄSKI I DROGA WODNA GÓRNEJ WISŁY – SZANSE I WYZWANIA”. Konferencja odbędzie się 22 marca 2019 r. w Auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z siedzibą przy ul. Będzińskiej 60 w Sosnowcu. Należy podkreślić, że budowa Kanału Śląskiego jest jednym z priorytetów polskiego rządu, wyrażonych w przyjętych przez Radę Ministrów 14 czerwca 2016 r. „Założeniach do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-2020 z perspektywą do roku 2030” (M. P. z 2016 r., poz. 711).

Planowany rozwój żeglugi śródlądowej w naszym kraju jest szansą dla dywersyfikacji transportu i rozwoju gospodarczego. Warto przedyskutować, w szerszym - wielodyscyplinarnym oraz integrującym zagadnienia zakresie, uwarunkowania realizacji tych planów. W ten sposób wyzwania techniczne, ekonomiczne, społeczne oraz środowiskowe ich realizacji staną się integralną częścią procesu osiągania tych celów. Taki właśnie zamysł leży u podstaw planowanej konferencji, której zakres tematyczny dostosowano do zamierzonych efektów.

GŁÓWNE TEMATY KONFERENCJI

1. Historia Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły (cele, trasy, stan zaawansowania realizacji (infrastruktura), klasa, tabor).
2. Aktualny stan i planowany zakres prac dla Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły - stanowisko Resortu i rola instytucji jemu podległych.
3. Uwarunkowania hydrologiczne i gospodarki wodnej dla funkcjonowania Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły.
4. Uwarunkowania przyrodnicze w obszarze i w otoczeniu Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły.
5. Uwarunkowania geologiczne, hydrogeologiczne i morfodynamiczne Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej GW z uwzględnieniem działalności górnictwa węglowego.
6. Obiekty Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły oraz hydrotechniczne uwarunkowania ich budowy i funkcjonowania.
7. Obecne i przyszłe uwarunkowania przestrzenne (krajowe, regionalne i lokalne) Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły ze wskazaniem strategicznych węzłów.
8. Kanał Śląski i Droga Wodna Górnej Wisły w kontekście celów gospodarki wodnej (w tym zarządzania ryzykiem powodziowym i przeciwdziałania skutkom suszy).
9. Ekonomiczno-gospodarcze uwarunkowania i efekty budowy Kanału Śląskiego i modernizacji drogi Wodnej Górnej Wisły (struktura towarowa, turystyka wodna, etapy realizacji, perspektywa czasowa).
10. Koncepcja/zasady współpracy środowiska branżowego z instytucjami rządowymi z samorządem terytorialnym (prace naukowe i badania rozwojowe, zakres kształcenia na poziomie wyższym i studiów podyplomowych, baza projektowo-wykonawcza).

Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny: scw.us.edu.pl
#1 | koj dnia 18.01.2019 11:29
Zobaczyłem sobie na datę 1-szej publikacji na temat "Kanał Śląski"
02.01.2009 17:16:07
https://www.zeglu...cle_id=261

Upłynęło 10 lat... czasami zastanawiam się, czy cena "chodzenia z tematami żeglugowymi" nie była zbyt wielka...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL