Unowocześnienie stopnia wodnego Ratowice na OdrzeDrukuj

Unowocześnienie stopnia wodnego Ratowice na OdrzePrzebudowa śluzy wraz z dostosowaniem do IV klasy drogi wodnej i unowocześnienie całego obiektu – to główne zadania rozpoczynającej się modernizacji stopnia wodnego Ratowice w gminie Czernica na Dolnym Śląsku. Inwestycja prowadzona na Odrze w rejonie Wrocławia ma kosztować prawie 42 miliony złotych.

W wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wybrano wykonawcę zadania pod nazwą „Remont i przebudowa śluzy na stopniu wodnym Ratowice na rzece Odrze w km 227+400, gm. Czernica wraz z dostosowaniem śluzy do min. IV klasy drogi wodnej”. Za realizację inwestycji będzie odpowiadało konsorcjum z liderem – Przedsiębiorstwem Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO – WOD” sp. z o.o. ze Świdnicy oraz konsorcjantem - „NAVIGA – STAL” sp. z o.o. z Kiełczowa, które udzieli również gwarancji na wykonane roboty na 48 miesięcy od ich zakończenia.

Umowę w tej sprawie w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uroczyście podpisali Bartłomiej Pietruszewski – zastępca dyrektora RZGW ds. Powodzi i Suszy oraz w imieniu konsorcjanta Mariusz Sośniak – prezes zarządu spółki „EKO – WOD”.

W ramach inwestycji zaplanowano: remont i rozbudowę śluzy, polegające na jej poszerzeniu i pogłębieniu; pogłębienie awanportów; budowę dalbowiska na stanowisku postojowym w awanporcie górnym; przedłużenie wału kierującego w celu zapewnienia dojścia do pomostu na projektowanym dalbowisku w awanporcie górnym; remont i przebudowę dalbowiska na stanowisku postojowym w awanporcie dolnym; budowę nabrzeża dla jednostek roboczych; rozbudowę kierownic naprowadzających statki; przebudowę przyczółków mostu nad głową dolną śluzy.

Zrealizowane będą także: przebudowa pomieszczenia sterowni; rozbiórka starej i budowa nowej estakady kablowej; remont okładziny przyczółka przepustu; remont dróg dojazdowych; adaptacja pomieszczenia gospodarczego budynku administracyjnego na serwerownię oraz nowe ogrodzenie.

Zgodnie z planem wszystkie działania i roboty mają zostać przeprowadzone przez wykonawcę nie później niż do 30 czerwca 2022 roku. Według szacunków będą kosztowały niespełna 41 milionów 571 tysięcy złotych.foto: Wikipedia
#1 | budro2 dnia 16.01.2019 13:08
Życzę powodzenia w zakończeniu prac Śluzy Brzeg Dolny, wykonaniu remontu Jazu Rędzin a teraz Śluzy Ratowice.
Konsorcjum - „EKO – WOD” & „NAVIGA – STAL” stało się liderem wykonawstwa hydrotechnicznego we Wrocławiu. Mam nadzieję że pójdzie za tym rozwój obu firm w sferze sprzętowej i kadrowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL