Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Są umowy na dofinansowanie inwestycji transportowych wartych 1,5 miliarda złotychDrukuj

Są umowy na dofinansowanie inwestycji transportowych wartych 1,5 miliarda złotych18 grudnia 2018 roku Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 8 umów o dofinansowaniu inwestycji PKP PLK, PKP Cargo, Lotos Kolej, Rail Capital Partners, PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

– Jeśli weźmiemy pod uwagę wartość podpisanych dzisiaj umów, na inwestycje transportowe z Programu Infrastruktura i Środowisko trafiło już ponad 60 miliardów złotych. To około 71% puli na transport w tym programie – poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef resortu inwestycji dodał, że jeszcze w tym roku podpisane zostaną umowy o dofinansowanie unijne w wysokości kilku miliardów złotych. – Finalizujemy umowy między innymi dla odcinka S7 Warszawa – Grójec i dla towarowej linii kolejowej C-E 65, czyli tak zwanej węglówki – powiedział.

– Środki europejskie pozwalają na realizację ambitnych planów modernizacji polskiej kolei. Większe bezpieczeństwo, lepszy komfort podróżowania, nowe możliwości transportu towarów – to wszystko jest możliwe dzięki determinacji spółek kolejowych odpowiedzialnych za inwestycje kolejowe oraz dzięki wsparciu unijnemu. Dbamy o to, aby pieniądze, jakie płyną do Polski z Unii Europejskiej były dobrze wykorzystywane: aby pracowały dla polskiej gospodarki i aby zwiększały możliwości rozwoju – dodał Andrzej Bittel, wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury.

Łączna wartość projektów to ponad 1 485 milionów złotych. Unia Europejska dofinansuje je kwotą 682 miliony złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Większość projektów dotyczy transportu kolejowego i drogowego. Dla żeglugi na Odrze jest tylko jeden:

Modernizacja stopnia wodnego Rędzin na Odrze w km 260,7 – przystosowanie do III kl. drogi wodnej

wartość całkowita projektu: 50 012 300 zł
wartość dofinansowania z UE: 42 500 000 zł
Beneficjent: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Przedsięwzięcie dotyczy przystosowania infrastruktury do III klasy drogi wodnej. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wybrał już wykonawcę tej inwestycji. Za najkorzystniejszą ofertę uznana została propozycja konsorcjum Eko-Wod i Naviga-Stal.

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. przeprowadzenie robót konstrukcyjno-budowlanych na jazie, wykonanie grodzy budowlanej, modernizacja poszuru i ponuru jazu, modernizacja konstrukcji mostowych na jazie z wymianą uszkodzonych elementów, wymiana urządzeń kontrolno-pomiarowych na jazie oraz wymiana instalacji elektrycznej zasilającej, sterowniczej i teletechnicznej.

Stopień wodny Rędzin jest zlokalizowany we Wrocławiu. Jego budowa rozpoczęła się w 1913 roku. Składa się on z jazu oraz dwóch śluz – południowej i północnej. Głównym celem inwestycji jest dostosowanie stopnia wodnego Rędzin na Odrzańskiej Drodze Wodnej do III klasy żeglowności. Docelowo cały ten szlak wodny ma mieć minimum IV klasę żeglowności.

rynek-kolejowy.pl
#1 | marek56 dnia 20.12.2018 19:29
Miało być tak pięknie, a wyszła chała. Modernizacja jednego stopnia, z klasy III do III. Kpina. Ustanawiają Roki Wisły, Odry i Bóg wie jeszcze czego. Udawanie, że coś się dzieje, a to wszystko tylko mydlenie oczu. Nie tylko w Czechach rządzący nie dbają o żeglugę śródlądową. Nikomu w tej części Europy na tym nie zależy. Spisek jakiś ?
#2 | budro2 dnia 30.12.2018 10:15
Najważniejsze że Niemcom nie zależy, mają to co chcieli czyli TNT z Berlina do Szczecina. Bez Ich poparcia w UE możemy sobie planować a kasy nie będzie. Dobrze będzie jak do 2030r zmodernizujemy śluzy na ODW do 12m - klasa max IV (Odra jest za mała na Va) i wybudujemy stopnie Lubiąż i Ścinawa. Na Wiśle Siarzewo i Mierzeja Wiślana. Najważniejsze jest aby robić ciągle w równym tempie, bez przerw i zrywów. MUSI BYĆ STABILNY BUDŻET NA HYDROTECHNIKĘ BEZ WZGLĘDU KTO RZĄDZI.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL