Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podsumowuje 3 lata funkcjonowaniaDrukuj

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podsumowuje 3 lata funkcjonowaniaW środę 5 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie prasowe z udziałem Ministra Marka Gróbarczyka, podsumowujące trzy lata funkcjonowania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- Jednym z największych sukcesów jest rozwój naszych portów. 87 mln przeładunków jest rekordem, który daje ogromną szansę na dalszy rozwój. Jeszcze kilka lat temu nikt nie wierzył, że polskie porty mogą osiągać takie sukcesy. Mamy nadzieję, że w tym roku przekroczymy symboliczną liczbę 100 mln. Z działalności przeładunkowej portów do budżetu państwa trafia 25 mld zł. – mówił Minister Gróbarczyk w czasie konferencji. Obecnie polskie porty notują rekordowe wyniki przeładunków. Porty w Gdańsku, Gdyni oraz Szczecinie i Świnoujściu w 2018 roku będą mogły pochwalić się takimi wynikami, jakich jeszcze nigdy nie osiągnęły.

Minister mówił również o planach resortu na przyszłość. Jedną z od dawna podawanych za priorytet jest kwestia związana z rozwojem żeglugi śródlądowej. Obecnie trwają konsultacje harmonogramu prac Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Ostateczna wersja dokumentu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko ma być gotowa w pierwszym kwartale 2021 roku.

Kolejnym celem ma być budowa przekopu Mierzei Wiślanej. Przed październikową turą wyborów samorządowych symbolicznie wbity został ostatni kołek tyczący inwestycję. W wydarzeniu brał udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Według ostatnich informacji podanych przez Marka Gróbarczyka przetarg na realizację przedsięwzięcia może zostać ogłoszony jeszcze w 2018 roku.

MGMiŻŚ, rynekinfrastruktury.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL