Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Dzień Marynarza Śródlądowego w ZSŻŚ w Kędzierzynie-KoźluDrukuj

Dzień Marynarza Śródlądowego w ZSŻŚ w Kędzierzynie-KoźluUroczyste obchody Dnia Marynarza Śródlądowego rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte.

Po krótkiej przerwie głos zabrali zaproszeni goście i tak o działaniach Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w obszarze rozwoju dróg wodnych w Polsce mówiła Gabriela Tomik, pełnomocnik Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ds. współpracy z samorządami terytorialnymi w zakresie rozwoju śródlądowych dróg wodnych.

Temat pod nazwą "Nowoczesna flota - flota skrojona pod wymiar" poruszył Jacek Małek, prezes Zarządu Stoczni Damen w Kędzierzynie-Koźlu

O znaczeniu Odrzańskiej Drogi Wodnej, jej historii i stanie obecnym powiedział Mariusz Przybylski, dyrektor delegatury w Kędzierzynie-Koźlu Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.Paulina Rekowska i Renata Boć - doktorantki Akademii Morskiej w Szczecinie - przedstawiły problemy związane z transportem ładunków w żegludze śródlądowej.

O potencjale turystycznym Odrzańskiej Drogi Wodnej mówił dr Grzegorz Jankowski, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Nauk o Ziemi), a dr Aleksander Wolski, dziekan Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach przedstawił temat "Ludzie a Odra".

W imieniu marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły wszystkim marynarzom serdeczne życzenia i podziękowania za ich ciężką pracę złożył przewodniczący Rady Miejskiej nadodrzańskiego miasta Brzeg Jacek Niesłuchowski, który powiedział m. in.:- Rozwój odrzańskiej drogi wodnej to wielkie wyzwanie, ale również i szansa na rozwój gospodarczy, turystyczny i nie tylko. Jeszcze raz wszystkim marynarzom śródlądowym życzę stopy wody pod kilem, a organizatorom spotkania dziękuję za wspaniałą oprawę tego wydarzenia.

relacja i foto dzięki uprzejmości Pana Jacka Niesłuchowskiego
#1 | koj dnia 06.12.2018 11:52
Nareszcie tych młodych ludzi ze szkoły zaczyna traktować się poważnie, jeszcze tylko troszkę zmodyfikować program nauczania zawodowego (poszerzenie praktyk zawodowych) i uruchomić środki (tu piję do MGMiŻŚ) na opracowanie porządnego podręcznika dla braci marynarskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL