Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Podpisano list intencyjny ws. budowy nowych stopni wodnychDrukuj

Podpisano list intencyjny ws. budowy nowych stopni wodnych Podpisano list intencyjny ws. współpracy przy budowie nowych stopni wodnych - podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jak zaznaczył szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, modernizacja Wisły i Odry jest na zaawansowanym etapie.

Jak podano w poniedziałkowym komunikacie, "minister Marek Gróbarczyk, mając na uwadze dbałość o efektywne wykorzystanie urządzeń piętrzących i ich potencjału hydroenergetycznego, zainicjował podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji budowy nowych stopni wodnych".

W komunikacie czytamy, że w poniedziałek w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie w sprawie energetyki wodnej i zasad współpracy między wytwórcami energii i administratorami budowli piętrzących. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele PGW Wody Polskie, firm Enea, Energa, Energa Invest, KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Energia Odnawialna, PKN Orlen i Tauron.

Resort poinformował też, że list intencyjny dotyczy, m.in. współfinansowania dokumentacji, budowy planowanych inwestycji oraz wymiany doświadczeń i wiedzy. "Jesteśmy na zaawansowanym etapie modernizacji polskich rzek – Wisły i Odry, które są dla nas niezwykle ważne. Chcielibyśmy, by przyszły rok zaowocował konkretną współpracą, dlatego spółki energetyczne są dla nas tak istotne. Cieszymy się, że możemy z Państwem podpisać list intencyjny, który pozwoli nam rozpocząć wspólne inwestycje – powiedział, cytowany w komunikacie, minister Gróbarczyk.

#1 | koj dnia 22.11.2018 11:19
Bardzo ważny list intencyjny, może wreszcie coś drgnie w temacie nowych stopni wodnych na Odrze i Wiśle, jak pamiętacie kochana załogo już 10 lat temu postulowaliśmy o to.
#2 | marek56 dnia 22.11.2018 16:00
List intencyjny ważna rzecz. Sęk w tym aby na liście się nie skończyło, tak jak ws stopnia Niepołomice. W ślad za tym listem od razu muszą być podjęte konkretne działania. I to bez zwłoki ! Bo za chwilę znów to ktoś zablokuje i będzie po sprawie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL