Zmiana wystroju i działania serwisuDrukuj

Zmiana  wystroju i działania serwisuPrędzej czy później musiało nastąpić przeobrażenie naszego serwisu aby dostosować go do wymogów współczesności. Znakomita większość internautów używa mobilnych urządzeń do korzystania z internetu. Tablet, smartfon są tak powszechne, że wymusiły na twórcach serwisów internetowych konieczność dostosowania sposobu wyświetlania do ekranów tych urządzeń. W języku fachowym nazywa się ten sposób responsywnym czyli elastycznym. Portal, blog, witryna samoczynnie dostosowują sposób wyświetlania zawartości do ekranu urządzenia.

W przypadku naszego serwisu nie było to łatwe zadanie. Jest on niezwykle rozbudowany, pełen dodatków i "wtyczek" (np. "Giełda pracy"), które trzeba było bądź przeprogramować, bądź z nich zrezygnować. Mam jednak świadomość, że Nasza Załoga jest przyzwyczajona do układu naszego "statku", ale musiałem jakoś pogodzić jedno z drugim.

Pracowałem nad tym od kilku miesięcy ale dopiero teraz, gdy skończył się sezon regularnych rejsów pasażerskich, mogłem dokończyć transformacji. Z grubsza układ nie uległ jednak zmianie. Linki do logowania się zastąpione zostały piktogramami - sądzę, że szybko się wszyscy przyzwyczają. Z niektórych elementów strony będę musiał zrezygnować, ale chciałbym ich jak najwięcej dostosować do nowej szaty graficznej. Będzie to trwało jeszcze jakiś czas ale bez wpływu na użytkowanie serwisu.

Jedna zmiana istotna to przeniesienie odnośnika "Giełda pracy" do poziomego menu. Chodziło o to, aby ułatwić dostęp na urządzeniach mobilnych do tego bardzo popularnego działu.

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi. Jeśli ktoś zauważy jakieś błędy w wyświetlaniu, problemy z odszukanie właściwych treści - niech śmiało pisze w komentarzach lub Prywatnych Wiadomościach.

Andrzej Podgórski - administrator
#1 | Black Hawk dnia 19.11.2018 20:29
Bardzo ładna i czytelna strona. Gratuluję i pozdrawiam twórcę/twórców.
#2 | marek56 dnia 20.11.2018 20:13
No to teraz już wiem dlaczego coś tam mi chwilowo nie działało Smile
Podoba mi się ta zmiana. Moje gratulacje !
#3 | zbyszek1 dnia 20.11.2018 20:19
Inna, ale czytelna - jednym słowem fajna.
Zapewne kosztowała wiele pracy. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL