Jeden chętny do modernizacji śluzy na Odrze w RatowicachDrukuj

Jeden chętny do modernizacji śluzy na Odrze w RatowicachRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu otworzył oferty w przetargu na remont i przebudowę śluzy na stopniu wodnym Ratowice na rzece Odrze. Do realizacji zadania zgłosił się jeden wykonawca, który złożył ofertę nieznacznie przekraczającą kosztorys inwestora.
Do inwestora trafiła oferta od konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO-WOD” i Naviga-Stal o wartości 41,571 mln zł, przewidująca objęcie zrealizowanych prac 48-miesięcznym okresem gwarancji.

Budżet przewidziany na realizację tego przedsięwzięcia to 41,239 mln zł. Jest ono zlokalizowane w Ratowicach w gminie Czernica w województwie dolnośląskim. Głównym jego celem jest dostosowanie przebudowywanej śluzy do minimum IV klasy drogi wodnej.

Jest to kolejne postępowanie, które ma na celu znalezienie wykonawcy tej inwestycji. Pierwsze zostało unieważnione we wrześniu br. Powodem były oferty, które znacznie przekraczały budżet inwestora. Mieściły się one w zakresie cenowym od 43,355 do 44,148 mln zł, przy budżecie 27,067 mln zł.

Wykonawca, który zdecyduje się na zawarcie umowy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu będzie zobowiązany m.in. do: remontu i rozbudowy śluzy (polegającym na jej poszerzeniu i pogłębieniu), pogłębienia awanportów, budowy dalbowiska na stanowisku postojowym w awanporcie górnym, przedłużenia wału kierującego w celu zapewnienia dojścia do pomostu na projektowanym dalbowisku w awanporcie górnym oraz remontu dróg dojazdowych.

Inwestycja jest jedną z tych, które mają doprowadzić do użeglownienia Odrzańskiej Drogi Wodnej na całej jej długości. Nad tym działaniem pracuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

rynekinfrastruktury.pl
foto. Wikipedia
#1 | budro2 dnia 24.11.2018 13:17
Ratowice to bardzo trudna robota ponieważ jest to pojedyncza śluza na głównym szlaku ODW i prace będą wykonywane etapowo, głównie w przerwach zimowych. Będą odcinane i przesuwane z 9,6m na 12 m połówki głów (nowe wrota i napędy) , pogłębiane progi i komora, powstanie nowa , Larsenowa prawa ściana komory. Powinna to robić duża firma ze swoim potencjałem wykonawczym. Bo jak podwykonawcy zawiodą albo Główny im nie zapłaci na czas to będą opóźnienia i nici z pływania w sezonie!!! Organizacja prac, przepływ dokumentów i pieniędzy musi być perfekcyjny. Znacznie bezpieczniej i funkcjonalniej było by wybudować drugą śluzę kl. Va. No ale NATURA 2000 i kasy brak. ZAPAMIĘTAJCIE TEN WPIS BO BĘDĄ JAJA !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL