Ścinawa zamawia nowy statek pasażerskiDrukuj

Ścinawa zamawia nowy statek pasażerski Gmina Ścinawa w ramach unijnego projektu ogłosiła przetarg na zakup statku pasażerskiego z napędem mechanicznym. To kolejny "pasażer" - obok Laguny i Zefira - jaki będzie pływał po Odrze. Zakup ma dofinansowanie w ramach projektu pn.: "Ochrona bioróżnorodności i udostępnienie zasobów przyrodniczych poprzez rozbudowę i doposażenie Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej (ROEE-LGOM) w Dziewinie".

Statek wycieczkowy powinien spełniać następujące wymogi: Statek z napędem mechanicznym zaprojektowany i wykonany zgodnie z aktualnymi na dzień dostawy wymaganiami Przepisów Polskiego Rejestru Statków oraz Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2006/87/WE z dnia 12 grudnia 2006 r.

Statek wraz z wyposażeniem powinien spełniać wszelkie normy, wymagania prawne, przewidziane dla planowanego zastosowania oraz wyposażony w wymagane urządzenia (normy BHP, przeciwpożarowe, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych, wyposażenie ratunkowe).

Rejon pływania statku: wody śródlądowe rejon 3
Klasa statku: *sKM 3 pas
Długość całkowita: L=27 m ±1 m
Szerokość: B=6,5 m ±0,2 m
Zanurzenie konstrukcyjne od PP: Tmax = 0,7 m
Prędkość statku vs = 18 km/h
Śruby napędowe: dwie o skoku stałym umieszczona w rufie tunelowej.
Stery: dwa stery profilowe (w części rufowej), jeden ster strumieniowy (w części dziobowej)
Załoga: 3 osoby

Projektowa liczba pasażerów:
- pokład główny minimum 52 osób
- pokład słoneczny minimum 40 osób

Na pokładzie głównym ma być m.in. sterówka umieszczona w części dziobowej, korytarz łącznikowy z wyjściem na dziobowy pokład otwarty, pomieszczenie (salon/sala edukacyjna) dla pasażerów (minimum 52 osoby), bar i zaplecze barowe, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie dyżurne.

Pokład główny ma być zamknięty, przeszklony na całym poszyciu bocznym statku i otwarty w części rufowej. Z kolei pokład słoneczny ma być wyposażony w pokład roboczy, miejsce na 4 tratwy ratunkowe oraz środki ratunkowe, przestrzeń dostępną dla pasażerów. Na pokładzie słonecznym ławki dla co najmniej 40 pasażerów wykonane z tworzywa sztucznego. Pokład słoneczny wyposażony w roletę/markizę dachową umożliwiającą przykrycie całej części dostępnej pasażerom.

Wymagany termin realizacji zamówienia to 15/07/2019. O tym kto podejmie się tego zadani dowiemy się już jutro - 30 sierpnia, kiedy zaplanowano otwarcie ofert. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty gmina zastosuje następujące kryteria:

Termin realizacji dostawy / Waga: 40
Cena - Waga: 60

http://m.infoship...07804.html
foto: Janusz Fafara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL