Nie przyszła góra do MahometaDrukuj

Nie przyszła góra do MahometaMiało być tak pięknie, z okazji pobytu na Odrze (remont klasowy w Stoczni Nowa Sól) Towarzystwo Ziemi Głogowskiej chciało wykorzystać ten fakt aby zorganizować w głogowskiej marinie sentymentalne spotkanie członków T.Z.G. ze statkiem szkolnym Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią "Łokietek" i jego załogą.
To spotkanie miało być aktem historycznej więzi Towarzystwa w skład którego wchodzą byli pracownicy głogowskiej stoczni rzecznej z reprezentantem serii holowników HM 300, których kolebką jest właśnie była głogowska stocznia rzeczna. Niestety, jak już wspomniałem wcześniej miało być tak pięknie a wyszło niestety nie do końca tak, jak było zaplanowane.
Powód prozaiczny - nie zakończony w przewidzianym terminie remont klasowy. Ta bolączka stoczni rzecznych nie wywodzi się od dziś, czego prawie każda załoga odbierająca statki po remoncie klasowym jej doświadczała. W przypadku "Łokietka" decydujący wpływ na planowe zakończenie remontu miały dodatkowe, wcześniej nie planowane prace modernizacyjne które niestety, ale spowodowały nieco zamieszania i zachwiały terminem zakończenia prac stoczniowych
Tak też było w tym przypadku - piękne plany powrotu do miejsca narodzin "wzięły w łeb" i wzorem Mahometa właśnie do Nowej Soli przybyli przedstawiciele Towarzystwa Ziemi Głogowskiej w składzie: Bonifacy Dudziński, pracownik byłej stoczni w Głogowie od 1951 roku, który przeprowadzał próby techniczne silników Wola między innymi na holowniku "Jarosław" o numerze budowy 13 został w latach późniejszych przebudowany na statek szkolny, Albin Tomalak, były główny technolog Famaby, wielki sympatyk byłej stoczni, Antoni Bok, członek zarządu T.Z.G. i Marian Kulczycki, również członek zarządu T.Z.G.
Seniorzy zapoznali się ze statkiem i z załogą (Grzegorzem Nadolnym i Henrykiem Bladoszem ) oraz grupą uczniów odbywających praktykę szkolną na statku. Na pożegnanie załoga statku szkolnego i uczniowie otrzymali drobne upominkitekst i zdjęcia - Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL