Dofinansowanie UE dla portów w Stepnicy i PolicachDrukuj

Dofinansowanie UE dla portów w Stepnicy i PolicachPoprawa dostępu do portów w Policach i Stepnicy będzie wsparta środkami europejskimi. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował, że obie inwestycje otrzymają dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inwestycja poprawiająca dostęp do polickiego portu będzie polegać na pogłębieniu toru podejściowego na Kanale Polickim do 10,5 metra z możliwością rozbudowania go w kolejnym etapie do 12,5 metra wraz z poszerzeniem w dnie do 100 metrów – wynika z informacji służb prasowych Urzędu Morskiego w Szczecinie. Modernizacja zakłada także pogłębienie i poszerzenie Kanału Kiełpińskiego wraz z podejściem i zakolem, a także umocnienie skarpy wyspy Kiełpiński Ostrów.

Umowa na dofinansowanie przedsięwzięcia ma zostać podpisana w marcu br. Po podpisaniu porozumienia ruszą procedury przetargowe. Roboty budowlane będą realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Zgodnie z planem inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2020 r. Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 22,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie około 19 mln zł.

Druga inwestycja, którą wspomogą środki unijne to poprawa infrastruktury dostępowej do portu w Stepnicy. Tam planowana jest przebudowa toru podejściowego do portu wraz z obrotnicą i zwiększenie głębokości do 4,5 metra.

Porozumienie o dofinansowaniu tego przedsięwzięcia także ma zostać podpisane w marcu br. Roboty budowlane będę realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja w Stepnicy powinna być gotowa do końca 2019 r. Koszt przedsięwzięcia to około 6,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie około 5,3 mln zł.

Terytorialny zasięg działania Urzędu Morskiego w Szczecinie obejmuje morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne, wyłączną strefę ekonomiczną oraz pas wybrzeża, morskie porty i przystanie, położone od zachodniej granicy państwa do miejscowości Dźwirzyno, która to miejscowość znajduje się już we właściwości terytorialnej Urzędu Morskiego w Słupsku. Mieszczą się w tym ok. 82 km brzegu morskiego i ok. 226 km brzegów morskich wód wewnętrznych.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL