Spotkanie z armatorami śródlądowymi w sprawie harmonogramu prac na stopniu wodnym MalczyceDrukuj

Spotkanie z armatorami śródlądowymi w sprawie harmonogramu prac na stopniu wodnym MalczyceIntensyfikacja prac nad zakończeniem budowy stopnia wodnego Malczyce sprawiła, że w lutym 2018 roku rozpoczną się prace nad przegrodzeniem rzeki Odry. MGMiŻŚ zaprasza na spotkanie, którego celem jest przekazanie użytkownikom drogi wodnej informacji na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej, które jest planowane jeszcze w I połowie 2018 roku.

Zapraszamy armatorów śródlądowych funkcjonujących na Odrzańskiej Drodze Wodnej na spotkanie informacyjne dotyczące harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce, które odbędzie się 9 lutego 2018 r. w godzinach 13.00-15.00 w siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW we Wrocławiu.

Informacje na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej przekażą przedstawiciele konsorcjum wykonawców inwestycji, którzy odpowiedzą także na pytania użytkowników drogi wodnej.

Ze względu na kwestie organizacyjne udział w spotkaniu wymaga rejestracji. Prosimy o zgłoszenie się w terminie do 6 lutego 2018 r. poprzez wysłanie formularza na adres e-mail: lukasz.pieron@mgm.gov.pl.

Dokończenie budowy stopnia wodnego w Malczycach na rzece Odrze jest niezbędną inwestycją dla jak najszybszego uruchomienia regularnego transportu śródlądowego wodnego na Odrzańskiej Drodze Wodnej. Zapewnienie środków finansowych na zakończenie tej strategicznej inwestycji pozwoli na uruchomienie żeglugi przez śluzę już w sezonie nawigacyjnym 2018 r., a tym samym znacznie poprawią się warunki nawigacyjne na jednym z newralgicznych odcinków Odrzańskiej Drogi Wodnej od Brzegu Dolnego do Malczyc, a także poniżej stopnia wodnego.

Formularz i agenda do pobrania na stronie MGMiŻŚ
foto: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL