Rząd ws. reorganizacji terenowej administracji żeglugi śródlądowejDrukuj

Rząd ws. reorganizacji terenowej administracji żeglugi śródlądowejProjektem ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej i ustawy Prawo wodne, zakładającym reorganizację terenowej administracji żeglugi śródlądowej, ma zająć się we wtorek rząd. Nowe przepisy mają wzmocnić urzędy żeglugi śródlądowej.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej oraz ustawy Prawo wodne opracowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Celem projektowanej ustawy jest reorganizacja terenowej administracji żeglugi śródlądowej. Nowe przepisy mają wzmocnić urzędy żeglugi śródlądowej i przystosować je do wykonywania nowych zadań przy zapewnieniu dostępu do świadczonych usług publicznych przez urzędy.

Projekt ustawy zakłada przekształcenie pięciu urzędów żeglugi śródlądowej w delegatury urzędów żeglugi śródlądowej, a także przeniesienie obsługi finansowo-księgowej urzędów żeglugi śródlądowej z głównego księgowego urzędu obsługującego ministra właściwego ds. żeglugi śródlądowej do urzędów żeglugi śródlądowej.

Nowe przepisy zawierają także szczegółowe uregulowanie kwestii reprezentacji Skarbu Państwa przez resort żeglugi śródlądowej.

W projekcie zawarto zmiany polegające m.in. na przekazaniu dyrektorom urzędów żeglugi śródlądowej kompetencji do upoważniania Wód Polskich do wykonywania praw właścicielskich na śródlądowych drogach wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym w celu realizacji inwestycji z zakresu ochrony przed powodzią.

Dyrektorzy urzędów będą także mogli zawierać z Wodami Polskimi porozumienia dot. realizacji inwestycji, a także porozumienia z jednostkami samorządu terytorialnego dot. wysokości kosztów inwestycji i kosztów utrzymania wód ponoszonych przez samorządy, w ramach prowadzonych inwestycji na drogach wodnych stanowiących własność Skarbu Państwa.

Z informacji Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wynika, że ustawa Prawo wodne przewiduje nałożenie wielu nowych obowiązków na dyrektorów urzędów żeglugi śródlądowej, m.in. w zakresie utrzymania śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym w stanie zapewniającym bezpieczną żeglugę, ws. realizacji inwestycji w zakresie budowy, przebudowy i modernizacji śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym, a także opiniowania i uzgadniania dokumentów planistycznych i inwestycyjnych.

#1 | budro2 dnia 01.02.2018 09:03
Coś się dzieje ale wygląda to jak płynięcie z pełnymi pudłami z Malczyc do Brzegu Dolnego. Pracownicy JRP przy RZGW (obecnie Wody Polskie) ciągle nie mają umów o pracę i przydziału kompetencji a wykonawcy zaczynają ograniczać prace na budowach. Hej Urzędnicy a może by tak płynąć z prądem bo szybciej i oszczędniej!!!!
#2 | darpo23 dnia 01.02.2018 18:51
zdaje się że jedynymi osobami z nowymi umowami o pracę są panie i panowie dyrektorzy i prezesi. Chyba wszyscy pracownicy obecnego tworu nie mają nowych umów, bo jest bajzel jak na wojnie. Nawet nie mamy konkretnych terminów, kiedy dostaniemy wypłaty. Do dziś nie są poustalane szczegółowe podziały, kto i za co odpowiada. Grunt że są nowe wzory nagłówków na korespondencji służbowej. Niech piekło pochłonie Gajdę, Gawłowskiego, Szyszkę, wszak to oni dopuścili do tej sytuacji.
#3 | budro2 dnia 07.02.2018 16:52
Mamy wolną Polskę od ponad ćwierć wieku a rządzimy się jak za komuny. Najpierw się nic nie robi a potem nieliczna Góra chce żeby zrobić wszystko natychmiast!!! Bez przygotowania, bez planu, bez ładu i składu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL