XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na OdrzeDrukuj

XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na OdrzeW czwartek 25.01.18 r. w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu miało miejsce XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na Odrze. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele nauki, środowisk związanych z transportem śródlądowym z gospodarką wodną i środowisk żeglugowych.

Clou spotkania była prezentacja prof. Horst Linde - prezesa zarządu Technische Universität Berlin przeprowadzona przez Gerharda Oswalda. Spotkaniu przewodniczył dyr. Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, dr. Jan Pyś. Gościem honorowym był Przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Tematem pokazu był "Innowacyjny system transportowy dla Odry" Po zakończonym pokazie wywiązała się dyskusja w której kluczowym tematem była sprawa modernizacji rzeki Odry, możliwości budowy i projektowania floty pod zmodernizowaną Odrę, ekonomiczne wykorzystanie potencjału O.D.W. oraz punkt widzenia strony niemieckiej dotyczący modernizacji Odry granicznej do IV klasy.

tekst i foto: Janusz Fąfara
#1 | Jacek z Opola dnia 27.01.2018 22:37
Dobrze, że się dzieje, ale czy mamy też jakieś swoje pomysły?
Czy ten zaspół jest krajowy, czy wojewódzki?
#2 | Kowal dnia 28.01.2018 01:16
Jakie wnioski na temat rozbudowy ODW ma strona Niemiecka? Widzi w tym potencjał również dla Zachodu czy jak do tej pory wyłącznie zagrożenie dla swoich interesów? Dalej nie widzą tego, że to ich statki tu się buduje/remontuje dużo taniej niż na Zachodzie (tj. Wratislavia), że ich statki pasażerskie od lat mają kursy do Wrocławia (tj. Saxonia, Sans Souci), że ich towary również mogą być tą drogą dostarczane, że ich fabryki w Polsce też mogą spławiać towary do nich co wpłynie na cenę i konkurencyjność . Fajnie byłoby zapoznać się z wypowiedziami stron tej dyskusji.
#3 | Janusz Fafara dnia 28.01.2018 18:14
Na pytanie czy w ogóle strona niemiecka jest zainteresowana modernizacją Odry granicznej padła odpowiedź, że o ile Izby Gospodarczo Handlowe są zainteresowane rozbudową i wzajemną współpracą to nie jest wstanie wymienić choćby jednego pracownika w urzędach i ministerstwie po stronie niemieckiej który by się aktualnie zajmował Odrą graniczną.
#4 | Jacek z Opola dnia 28.01.2018 19:03
Z jednj strony konwencja AGN, a z drugiej umowa o klasie III. Kto wygra?
Nie będzie łatwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL