Reorganizacja zarządzania wodami śródlądowymiDrukuj

Reorganizacja zarządzania wodami śródlądowymiZgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 20.11.2017 w sprawie terytorialnego zakresu działania dyrektorów urzędów żeglugi śródlądowej i siedzib ich urzędów oraz siedzib, właściwości miejscowej delegatur tych urzędów - w Polsce maja pozostać jedynie trzy Urzędy Żeglugi Śródlądowej: we Wrocławiu, Bydgoszczy i Szczecinie.

Pozostałe staną się delegaturami: Gdańsk, Giżycko i Warszawa będą siedzibami delegatur UŻŚ w Bydgoszczy, Kędzierzyn-Kożle i Kraków delegaturami UŻŚ we Wrocławiu. UŻŚ Szczecin będzie miał pozostawiony swój zasięg terytorialny.

Ze względu na planowane połączenie Wisły i Odry Kanałem Śląskim i bliskość do siedziby UŻŚ we Wrocławiu zrezygnowano z dotychczasowego podziału terytorialnego według zlewni (dorzecza).

W projekcie zaplanowano, ze rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1.01.2018. Jednocześnie powinna wejść w życie znowelizowana ustawa o żegludze śródlądowej. Harmonizacja terminów wejścia w życie rozporządzenia i ustawy jest niezbędna z uwagi na ścisłe powiązanie przewidzianych w ustawie zmian z rozwiązaniami zakładanymi w rozporządzeniu.

Tekst projektu rozporządzenia: Link.
#1 | darpo23 dnia 25.01.2018 20:28
Kolejny przykład państwa prawa. Zaledwie projekt, z listopada 2017, wychodzący na światło dzienne pod koniec stycznia 2018, z mocą obowiązującą od 1go stycznia 2018. Rzeczpospolita w całej okazałości. Ehh...
#2 | Apis dnia 26.01.2018 06:54
Odechciewa się po takich komentarzach redagowania tego serwisu. Informuję brać śródlądową o wszelkich ważnych sprawach - w tym o projekcie, który znajduje się w Rządowym Centrum Legislacji a ktoś zawsze musi swoje polityczne frustracje tu przypiąć, nie przeczytawszy nawet tekstu tego projektu, osiągalnego pod podanym linkiem. Przecież nawet dziecko wie, że z chwilą przyjęcia jakiegokolwiek dokumentu wprowadzi się w nim poprawki dotyczący dat wprowadzenia w życie i obowiązywania.

Za "poprzedniej" ekipy było "cudownie a nawet jeszcze gorzej", bo Gawłowski chciał zlikwidować wszystkie UŻŚ i też były podane daty tej likwidacji w projekcie reorganizacji gospodarki wodnej. Nawet pisano już o tym: http://radioszcze...mp;sp=1878
#3 | Witold Szablowski dnia 26.01.2018 12:17
Andrzej , nie denerwuj się !
Ja będę 21 lutego na konferencji "żeglugowej" w
Berlinie , opiszę to , Ktoś się obrazi , a Ty się odreagujesz. Takie nasze krótkie życie!.
Witek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL