Dwa kluczowe przetargi ogłoszoneDrukuj

Dwa kluczowe przetargi ogłoszoneW grudniu 2017 r. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło przetarg na wykonanie opracowania pn. Analiza sektora transportu wodnego śródlądowego w zakresie wynikającym z modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz Drogi Wodnej rzeki Wisły.

Wyniki analizy transportowej ułatwią prognozowanie wielkości i struktury ładunków dla transportu wodnego śródlądowego oraz będą pomocne we wskazaniu optymalnej lokalizacji przyszłych terminali towarowych i innej infrastruktury istotnej dla rozwoju sektora żeglugi śródlądowej w Polsce. Dane zgromadzone podczas badania wykorzystane zostaną w części gospodarczej programów rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym, a także zasilą analizę kosztów i korzyści, która będzie elementem całego programu dla rozwoju śródlądowych dróg wodnych.

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym to 31 stycznia 2018 r. do godziny 12.00.

Link do ogłoszenia

Z końcem grudnia 2017 roku Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. ogłosił przetarg pn. „Wykonanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania międzynarodowych dróg wodnych:

– E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy,

– E-40 od Warszawy do granicy Polska- Białoruś (Brześć),

– E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg)”.

Przedmiotem tego zamówienia jest opracowanie koncepcji i studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania drogi wodnej dolnej Wisły wraz z drogami wodnymi funkcjonalnie powiązanymi (Warszawa-Brześć oraz Wisła-Zalew Wiślany). Uzyskane dane będą wykorzystane do opracowania programu modernizacji drogi wodnej rzeki Wisły.

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym to 8 lutego 2018 r., do godz. 11.00.

Ogłoszenie zostało opublikowane na stronie internetowej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.:

https://www.portgdansk.pl/2017/nprip2017155

———————————————————————————————————————————-

Analiza transportowa i studium drogi wodnej rzeki Wisły są kolejnymi ważnymi etapami prac nad programami rozwoju śródlądowych dróg wodnych.

Prace nad hydrotechnicznymi komponentami programu rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz konsultacje społeczne w tym zakresie z samorządami terytorialnymi są prowadzone przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

Za koordynację całego procesu i przygotowanie programów – na podstawie przepisów nowej ustawy Prawo Wodne – odpowiada minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ
#1 | budro2 dnia 09.01.2018 10:37
Wszystko pięknie, proponuję jeszcze ogłoszenie przetargu na stadium wykonalności tunelu wodnego Odra-Księżyc.
Wodzowie bujają w kosmosie a na dole brak skutecznych działań zmierzających do faktycznego przejęcia dróg wodnych przez Ministerstwo Żeglugi.
Jest tak: Żegluga chce przejąć drogi wodne i śluzy z obsługą ale jazy już nie. Chce przejąć część pracowników byłego RZGW z działów utrzymania i jednostek przygotowania oraz realizacji prac ale Wody Polskie (dyrektorzy oddziałów RZGW mają nominacje) nie chcą się ich pozbywać. Brak porozumienia pomiędzy Wodami Polskimi (RZGW) a Ministerstwem Żeglugi powoduje że to drugie jest odcięte od wody i nie ma wpływu na to co się obecnie dzieje na drogach wodnych. W efekcie większość bieżących prac zleconych przez nieistniejące RZGW zostanie wkrótce przerwanych!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL