Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Czy Zarząd Wód Polskich będzie sprzymierzeńcem żeglugi śródlądowej?Drukuj

Czy Zarząd Wód Polskich będzie sprzymierzeńcem żeglugi śródlądowej?1 stycznia tego roku powstało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które jest głównym podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę wodną w naszym kraju. Wody Polskie przejęły dotychczasowe należności, zobowiązania, prawa i obowiązki Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz regionalnych zarządów gospodarki wodnej. Nowy podmiot powstał na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne dla zapewnienia sprawniejszego zarządzania naszym wielkim dobrem wspólnym, jakim są zasoby wodne.

Iwona Koza, Robert Kęsy oraz Mateusz Balcerowicz zostali 2 stycznia powołani przez Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko na stanowiska Zastępców Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Akty powołujące do pełnienia tych funkcji wręczył im pełnomocnik do spraw organizacji Wód Polskich, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Mariusz Gajda. Wody Polskie są głównym podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie wodą w Polsce, powstały 1 stycznia na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne.

Iwona Koza do końca 2017 r. pełniła funkcję Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Robert Kęsy był ostatnim zastępcą Prezesa KZGW, a Mateusz Balcerowicz dyrektorem Departamentu Zasobów Wodnych w Ministerstwie Środowiska. Wiceminister środowiska Mariusz Gajda pełni, zgodnie z Prawem wodnym, jako pełnomocnik do spraw organizacji Wód Polskich, funkcję Prezesa nowo powstałej państwowej osoby prawnej. Ustawa przewiduje, że Prezes Wód Polskich zostanie powołany w ciągu sześciu miesięcy od powstania nowego podmiotu.

http://kzgw.gov.pl/index.php/pl/aktualnosci/413-minister-srodowiska-powolal-zastepcow-prezesa-wod-polskich
#1 | Apis dnia 04.01.2018 07:33
A to powołanie dyrektorów departamentów KZGW i dyrektorów oraz wicedyrektorów RZGW: http://www.wody.g...h-polskich
#2 | Jacek z Opola dnia 05.01.2018 00:19
To już koniec
#3 | Jacek z Opola dnia 05.01.2018 00:46
O Q......
#4 | Jacek z Opola dnia 05.01.2018 00:49
To ja się pytam gdzie byli nasi kiedy takie prawo powstawało?
#5 | budro2 dnia 09.01.2018 09:05
Dnia 29.12.2017r Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej (obecnie Wody Polskie) wysłały pisma do podmiotów związanych z nimi umowami na wykonawstwo wszelkich prac związanych z drogami wodnymi o treści: "Odnośnie bliższych informacji o zasadach roboczej współpracy proszę kontaktować się z Ministerstwem- Departamentem Żeglugi Śródlądowej" TO SĄ JAKIEŚ JAJA, BARDZO ŹLE ROKUJĄCE NA PRZYSZŁOŚĆ!!!! Nie było wcześniejszych powiadomień, procedur przejścia i podania osób kontaktowych. Właściwie bierzące prace na ODW powinny być wstrzymane do czasu zakończenia reorganizacji !!!!! ----------------------------------------------------------------------Ze względu na następny komentarz uściślam że powyższe dotyczy działań Wody Polskie (RZGW) Gliwice.
#6 | hydrogeo dnia 12.01.2018 16:27
Wody Polskie już podlegają pod MGiŻŚ (link do rozporządzenia poniżej) - a więc muszą i będą kontynuować dotychczas prowadzone tematy i ich uzgadniania do czasu przekazania zadań do UŻŚ.

Te pisma z grudnia można wyrzucić do kosza.

Proszę bezwzględnie kontynuować prace projektowe na tematach dotyczących dróg wodnych, nie ma mowy o jakimkolwiek wstrzymaniu prac na ODW.

W zakresie uzgadniania rozwiązań oraz decyzji Zamawiającego należy zwracać się do kierowników JRP prowadzących w 2017 r. tematy lub ich przełożonych (w tym do mnie).

Pracownikom RZGW nie zostały jak do tej pory zmienione zakresy rzeczowe a więc muszą jak dotychczas prowadzić powierzone im zadania.

Pozdrawiam,
Bartłomiej Pietruszewski

http://www.infor....dowej.html
#7 | mkrakowiak74 dnia 12.01.2018 19:46
Jedyna okazja [po włączeniu działu gospodarka wodna do MGMiŻŚ] powołania centralnego urzędu ds śródlądowych dróg wodnych...!
Np. Dyrekcja Generalna Dróg Wodnych obejmująca również zbiorniki zaporowe oraz wszystkie akweny naturalne oraz te administrowane przez elektrownie wodne skarbu państwa... Solina, Czorsztyn, Rożnów i inne. Z wszystkimi aspektami wynikającymi z racjonalnej gospodarki ... plany rozwojowe, realizacja inwestycji itp.
#8 | hydrogeo dnia 12.01.2018 21:05
W toku procesu legislacyjnego jest ustawa o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej
https://legislacj...t/12305703

Po wejściu w zycie tej ustawy UŻŚ obejmą kompetencje do inwestowania i administracji na istniejących i projektowanych szlakach wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym.
Co prawda, na razie bez zbiorników umożliwiających alimentację ale podmiot prawny PGW Wody Polskie, który zarządza większością tego typu obiektów jest już przecież w kompetencjach MGMiŻŚ i Ministerstwo może zrewidować gospodarkę wodną na tych obiektach. Prawdę mówiąc po wprowadzeniu nowelizacji ustawy Prawo Wodne jest to stosunkowo proste gdyż organem wydającym dla Wód Polskich pozwolenia wp jest Minister właściwy ds. gospodarki wodnej a wiec MGMiŻŚ.
Minister nakaże przeprowadzenie rewizji gospodarowania wodą na istotnych zbiornikach, po rewizji nakaże opracować nowe instrukcje gospodarowania wodą dla tych obiektów lub grupy obiektów (jak kaskada zbiorników na Nysie Kłodzkiej), następnie nakaże złożyć wioski do Ministerstwa o przeprowadzenie procedury administracyjnej a następnie wyda odpowiednie decyzje.
#9 | szafir dnia 13.01.2018 00:02
Proponuję zmiany rozpocząć od http://wroclaw.rd...dzenie.pdf
#10 | budro2 dnia 15.01.2018 08:10
Faktycznie Wody Polskie (RZGW) Wrocław realizuje wcześniejsze umowy bez większych zakłóceń, przepraszam Pana Pietruszewskiego za uogólnienie. Ale Wody Polskie (RZGW) Gliwice interpretuje prawo inaczej??? No i oddział Opole przechodzi pod Gliwice!! Na dzień dzisiejszy pracownicy JRP w Gliwicach i Opolu czekają na jednoznaczne decyzje co do ich zatrudnienia i kompetencji. Brak zdolności decyzyjnej wpłynie na terminy zakończenia prac w toku.
#11 | mkrakowiak74 dnia 17.01.2018 22:49
17 stycznia 2018 roku Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał Przemysława Dacę na stanowisko Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL