RZGW w Szczecinie chce zamówić dwa kolejne lodołamaczeDrukuj

RZGW w Szczecinie chce zamówić dwa kolejne lodołamaczeRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie chce zamówić dwa lodołamacze – poinformowało Radio Szczecin. Będą to kolejne takie jednostki po wybudowanych dwa lata temu przez Stocznię Remontową Gryfia „Andrzeju” i Stanisławie”. Przetarg zostanie ogłoszony za kilka dni.

Jak informuje Radio Szczecin, nowe lodołamacze liniowe mają mieć mniejsze zanurzenie niż dwie nowe jednostki. Ich zadaniem będzie poszerzanie rynny zrobionej w lodzie przez lodołamacz czołowy, rozbijanie w niej lodu oraz zapewnianie jego spływania. Od końca XIX w. taki sposób walki z lodowymi zatorami jest najskuteczniejszy.

Obecnie RZGW w Szczecinie dysponuje ośmioma lodołamaczami, które stacjonują w Gryfinie, Widuchowej oraz w Podjuchach. Oprócz „Andrzeja” i „Stanisława”, pozostałe jednostki są już wysłużone. „Świstak” na przykład ma 48 lat, „Ogar” – 47, a „Dzik” i „Odyniec” – 29.
#1 | Korsarz123 dnia 06.01.2018 19:44
Jestem ciekaw czy będą się nazywały imionami skorumpowanych polityków i dyrektorów RZGW i czy po wybudowaniu będą też za szerokie, za długie i za głębokie żeby mogły wykonywać swoje zadania podczas łamania lodu?
Czy tak jak ,,Andrzej '' płaskie dno i przy wejściu w lód brak możliwości dalszego łamania i wiele innych problemów choćby oprogramowanie silników głównych, które za długo myślą i nie pozwalają na konkretne działanie podczas łamania lodu.
#2 | Korsarz123 dnia 21.01.2018 10:31
Co wy chcecie od tych Lodołamaczy Świstak-nowy silnik [kilka lat] dopiero dotarty ,Dzik Odyniec mają po 29 lat tylko ile pracowały w tych latach. Morze rok góra półtora.To jak Kombajny, tylko w żniwa.
Na pewno są leprze o klasę od Stasia i Andrzejka

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL