Poznańscy wodniacy tradycyjnie uczcili kolejną już 99-tą rocznicę wybuchu Powstania WielkopolskiegoDrukuj

Poznańscy wodniacy tradycyjnie uczcili kolejną już 99-tą rocznicę wybuchu Powstania WielkopolskiegoPoznańscy Wodniacy długo nie pozwolili czekać na kolejne wydarzenie na wodzie, zorganizowane przez nich z myślą o uczczeniu ważnych wydarzeń w historii Polski. Niedawno zorganizowali podobną akcję na Święto Niepodległości. To już kolejna parada upamiętniająca zwycięski zryw niepodległościowy Wielkopolan. W 2015 roku również wodniacy również zorganizowali takie wydarzenie. Jedyną przeszkodą w takim świętowaniu mogą być zjawiska lodowe i stan wody w rzece. Na szczęście tegoroczna aura i ciepły początek zimy oraz wyjątkowo wysoki poziom rzeki Warty sprzyjały organizatorom.

Tegoroczna Parada na rzece Warcie - Hołd Powstańcom Wielkopolskim, z okazji 99-tej rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - zorganizowana została przez Inicjatywę Mariniarze. Podczas rejsu Wartą wodniacy słuchali pieśni patriotycznych i oddali salut wystrzeliwując race sygnalizacyjne w powietrze. W paradzie wzięły udział statki "Maniek" i zabytkowy bakdekcruiser z 1935 roku "Szajba" - podstawiony jako jednostka flagowa Żegluga Retro.

Statki przypłynęły do Poznania z podpoznańskich miejscowości choć ich armatorzy na co dzień mieszkańcy Poznania nie ukrywają, że chętnie korzystaliby tu w Poznaniu z całorocznej przystani, bo pływać po rzece można cały rok z wyłączeniem okresów, kiedy występują na rzece zjawiska lodowe .

- Paradę traktujemy jako jedną z prób przed większym wydarzeniem. Chcemy za rok, w okrągłą już setną rocznicę wybuchu Powstania, zorganizować paradę w której weźmie udział o wiele więcej jednostek. Mamy nadzieję, że warunki nawigacyjne na rzece i temperatura powietrza pozwolą nam ją zorganizować. W imieniu Inicjatywy Mariniarze już zapraszamy wszystkich Wodniaków na to wydarzenie - mówi Konrad Dąbrowski.

Zobacz: Film, Relacja z wydarzenia
Fot. WodnymSzlakiem.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL