Budimex dokończy budowę Zbiornika RacibórzDrukuj

Budimex dokończy budowę Zbiornika RacibórzNieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przetarg na dokończenie budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny został rozstrzygnięty. Konsorcjum firm Budimex (Polska) - Ferrovial Agroman (Hiszpania) dokończy budowę zbiornika Racibórz Dolny. Tę wciąż nieoficjalną informację udało nam się potwierdzić w dwóch źródłach. Wkrótce oficjalny komunikat w tej sprawie ma wydać inwestor, czyli Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

W postępowaniu przetargowym wzięło udział pięć konsorcjów:

- Rafako - PBG - wartość oferty: 945,9 mln zł,
- kBudimex - Ferrovial Agroman (Hiszpania) - wartość oferty: 903,8 mln zł,
- Salini Impregilo (Włochy) - wartość oferty: 1,205 mld zł,
- Sinohydro Corporation Limited (Chiny) - wartość oferty: 917,1 mln zł,
- Energopol-Szczecin - Euro-Asian Construction Corporation Evarascon (Azerbejdżan) - wartość oferty: 768,2 mln zł.

Wartość powyższych ofert została zweryfikowana w toku procedury przetargowej.

Przypomnijmy, poprzedni wykonawca zbiornika - hiszpańska firma Dragados - został wybrany w 2013 roku. Firma zobowiązała się wówczas wykonać Zbiornik Racibórz w zamian za 936 mln zł. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach odstąpił od umowy z Dragadosem w październiku 2016 roku. Powodem były opóźnienia przy budowie zbiornika oraz rosnące żądania finansowe. Ostatni przedstawiony przez Dragados cennik zakładał zwiększenie nakładów na budowę zbiornika do kwoty 1,8 mld zł.

Do tej pory wykonano połowę z zaplanowanych prac. Według szacunków ministerstwa ochrony środowiska oraz RZGW, wciąż realnym terminem ukończenia budowy zbiornika pozostaje końcówka 2019 roku.

https://www.nowiny.pl/133258-budimex-dokonczy-budowe-zbiornika-raciborz.html

4226
<
#1 | budro2 dnia 09.11.2017 15:31
Pierwotny , realny kosztorys to ~1600mln zł, zrobiono połowę roboty i dalej jest tyle ile chciał pierwotnie Dragados. Ciekawe ile wziął Dragados?. I ile zepsuł.
Podobno Bank Światowy zgodził się na wybór Dragadosa, ale wszyscy, mądrzy wiedzieli że za ~ 56% ceny z kosztorysu Inwestorskiego nie da się budować.
Hej Urzędnicy !! Trzeba mieć JAJA a nie je robić.
Mamy bum budowlany i trudno znaleźć podwykonawców, więc tylko wykonawcy z własnym, rzeczywistym potencjałem (sprzęt + robotnicy +kasa) powinni być dopuszczani do przetargów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL