Konferencja konsultacyjna dla samorządów nadodrzańskichDrukuj

Konferencja konsultacyjna dla samorządów nadodrzańskich6 listopada 2017 r., na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się konferencja inaugurująca samorządowe konsultacje w związku z początkiem prac nad Programem modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Organizatorem konferencji jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście SA i Politechniką Wrocławską.

Celem konferencji jest zapoznanie przedstawicieli samorządów nadodrzańskich z koncepcją i harmonogramem prac nad Programem Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Przedstawione zostaną wstępne warianty modernizacji Odry do IV klasy żeglowności – wyniki modelowania dla odcinka Odry skanalizowanej od Kędzierzyna-Koźla do Brzegu Dolnego oraz Odry swobodnie płynącej od Brzegu Dolnego do ujścia Nysy Łużyckiej. Pełny program.

Konferencja będzie również dobrym momentem do rozpoczęcia dyskusji na temat szans i wyzwań rozwojowych w przekroju lokalnym i regionalnym dla całego korytarza Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Cykl konsultacji z samorządami będzie kontynuowany.
źródło: mgm.gov.pl
foto: Janusz Fąfara
#1 | Bulek dnia 30.10.2017 23:20
Bla-bla-bla. Wszyscy doskonale z tego żyją, tylko nie armatorzy i marynarze.
#2 | Krzysztof Wiktor dnia 03.11.2017 15:54
Taki komentarz coś da? Może wystąpić na konferencji, coś zaproponować, przyłożyć rękę do zmian na lepsze. Może tym razem coś się uda zrobić. Chęci, ze strony rządowej widać.
#3 | Ziomal dnia 11.11.2017 13:21
Osobiście uczestniczyłem w tym spotkaniu, konkrety ze strony MGM i ŻŚ. Nie było bełkotu jak za POprzednich rządów. Plany konkretne i dalsza walka o lepsze jutro dla O. D. W.

Osobiście odniosłem wrażenie że samorządy gmin odrzańskich bardzo by chciały uczestniczyć i mieć wpływ na gospodarkę i korzyści z rzeki Odry. Konieczna jest tu ścisła współpraca z samorządami.

Gmina Szlichtyngowa której byłem reprezentantem jest na TAK dla rozwoju O.D.W. i Ujścia Baryczy, mamy sprecyzowane plany ale i oczekujemy fachowej pomocy aby nie zboczyć z kursu. Obecnie oczekujemy na dalsze konsultacje z Ministerstwa i wniesienie ewentualnych korekt na naszym odcinku rz. Odry. Las i Woda, Transport i biznes, Turystyka i Wypoczynek, idziemy ku dobrej przyszłości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL