Kpt. Władysław Kaczorowski odszedł na Wieczną WachtęDrukuj

Kpt. Władysław Kaczorowski odszedł na Wieczną WachtęKpt. Władysław Kaczorowski związał swe życie zawodowa z P.P. "Żegluga na Odrze". W 1955 roku rozpoczął prace na holowniku parowym "Dolny Śląsk" gdzie był miedzy innymi odpowiedzialny za podnoszenie i opuszczanie komina prawa burta. Kpt. Kaczorowski był pionierem wdrażania systemu zestawów pchanych i przez dwa lata nadzorował budowę prototypów pchaczy Tur w stoczni w Tczewie. Jego doświadczenie posłużyło w doskonaleniu konstrukcji i eksploatacji następnej generacji pchaczy typu Bizon.

W połowie lat 70. brał udział w szkoleniach zawodowych w Technikum Żeglugi Śródlądowej, w "Żegludze" czy na zimowych kursach w ośrodku "Żeglugi" w Sosnówce.

Pod koniec lat 70. kpt. Kaczorowski dowodząc Bizonami "trasowymi" był zaangażowany w ideę "żeglugi całodobowej" na Odrze. W latach 80 aż do przejścia na emeryturę w 1995 kpt. Kaczorowski dowodził barkami motorowymi, pływającymi po Europie Zachodniej (posiadał Patent Reński na całą rzekę Ren aż do Bazylei).
#1 | Apis dnia 21.09.2017 22:34
Pogrzeb Władka Kaczorowskiego 22.09.2017 o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL