Wraca "nowe": Iwona Koza pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich.Drukuj

Wraca "nowe": Iwona Koza pełnomocnikiem do spraw organizacji Wód Polskich.Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Iwona Koza została powołana przez ministra środowiska na stanowisko Pełnomocnika do spraw organizacji Wód Polskich. Pełnomocnik jest odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu organizacji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które powstanie 1 stycznia 2018 r. na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne.

Wody Polskie będą jako państwowa osoba prawna realizowały politykę zlewniową gospodarowania wodami na każdym poziomie, tzn. na poziomie zlewni, regionu wodnego oraz dorzecza. W struktury nowego podmiotu zostaną włączone Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej oraz regionalne zarządy gospodarki wodnej. Wody Polskie będą wykonywały prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa, ale z wyłączeniem śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym.

Ustanowienie nowego Prawa wodnego było warunkiem, który Polska musiała spełnić, by korzystać ze środków z programów operacyjnych Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Zobowiązania te wynikają z Dyrektywy 2000/60/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2000 r. – tzw. „Ramowej Dyrektywy Wodnej”.

Daniel Kociołek

Rzecznik prasowy KZGW

http://kzgw.gov.p...d-polskich
#1 | marek56 dnia 12.09.2017 13:24
"nawróciła się" ? - a tak przy okazji, bo nie bardzo rozumiem:
"Wody Polskie będą wykonywały prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących własność Skarbu Państwa, ale z wyłączeniem śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym". To znaczy kto i w jakim zakresie ma się zająć tymi drogami wodnymi ? Pytam bo nie czytałem w całości nowej ustawy (za skomplikowane na mój niemłody już łeb Wink )
#2 | Apis dnia 12.09.2017 20:52
Drogami wodnymi ma zarządzać Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
#3 | Daro123 dnia 12.09.2017 21:04
niech wyplaca zalegle pieniadze rzgw
#4 | budro2 dnia 13.09.2017 09:34
To dobrze że drogami wodnymi (nareszcie) zajmie się organ któremu zależy na transporcie wodnym ale mam obawy co do podziału: terytorialnego, kasy i kompetencji. Będzie bałagan organizacyjny a prace na Odrze staną.
#5 | darpo23 dnia 14.09.2017 07:29
Ja się z tym nie zgadzam. To nie jest dobry pomysł z tym podziałem. Oby się nie skończyło jak z PKP. Zaczną się przepychanki kompetencyjne i marazm decyzyjny. A to nie wróży nic dobrego.
#6 | 38 dnia 14.09.2017 22:30
Konkurs na logo Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie...

http://www.kzgw.g...dy-polskie

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL