Odszedł Rysiek FaronDrukuj

Odszedł Rysiek FaronZ głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz absolwent - Rysiek Faron. TŻŚ ukończył w roku 1971. Był filarem Teatru Poezji "Sylaba 68", który w naszej szkole utworzyła również już nieżyjąca Elżbieta Piasecka.

Ryszard Faron (†65 l.) był aktorem znanym przede wszystkim z filmu „Przepraszam, czy tu biją?” w reżyserii Marka Piwowskiego. Grał w nim postać „studenta”, który podczas przesłuchania przez kpt. Mildego (Jerzy Kulej), wypowiada słowa będące tytułem filmu. Faron zmarł niespodziewanie na początku sierpnia w Brodnicy. Niestety, w zupełnym zapomnieniu.

Ryszard Faron nie był tylko aktorem. W 1971 roku ukończył Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu i był marynarzem. Absolwentami tej szkoły średniej byli także inni aktorzy - Marian Czerski, Aleksander Maciejewski i Kazimierz Wysota.

Faron został absolwentem warszawskiej PWST w 1980 roku. W latach 1979-82 występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Potem był aktorem Lubuskiego Teatru im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Przez lata występował w szkołach z monodramami, które poruszały problemy społeczne dotykające młodzież. Były to m.in. spektakle „Kto następny do tego piekła?” (o alkoholizmie) rysiekfaron.pl/articles.php?article_id=6'oraz „Ja zabiłem” na motywach „Zbrodni i kary” (o przemocy na przestrzeni dziejów).

Ryszard Faron oprócz „Przepraszam, czy tu biją?” zagrał w takich produkcjach jak: „Dom”, „Plebania”, „Pitbull” i „Kryminalni”.

Aktor zmarł 4 sierpnia i został pochowany na cmentarzu komunalnym w Brodnicy. Niestety, o jego śmierci nie poinformowały żadne portale filmowe.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL