Wrocław. Posiedzenie zespołu ds. żeglugi na OdrzeDrukuj

Wrocław. Posiedzenie zespołu ds. żeglugi na OdrzeJerzy Materna, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wziął udział w posiedzeniu zespołu do spraw żeglugi na Odrze. Gospodarzem spotkania był Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski.Uczestniczył w nim również Jan Pyś, dyrektor urzędu ds. żeglugi śródlądowej we Wrocławiu.

Uczestnicy spotkania w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim rozmawiali m.in. o idei przygotowania projektów stopni wodnych i elektrowni Lubiąż, Ścinawa oraz o zagadnieniach związanych z żeglugą śródlądową w nowej ustawie Prawo wodne. Tematem dyskusji była również zapowiadana na listopad br. Międzynarodowa Konferencja na rzecz Odry we Wrocławiu.

https://mgm.gov.p...-na-odrze/
#1 | hydrogeo dnia 01.09.2017 21:57
Szkoda, że nie było przedstawicieli administracji obecnej Odrzańskiej Drogi Wodnej :-(

A przed nami przygotowanie memorandum do EFISu w sprawie kaskadyzacji Odry Swobodnie-płynącej (czyli stopnie Lubiąż i Ścinawa),
oraz z POIiŚ 2014-2020 realizacja modernizacji stopnia Ujście Nysy wraz przebudową śluzy małej do parametrów min.IV klasy, przebudowa śluz Krapkowice, Januszkowice oraz Opole do min. IV klasy, przebudowa śluzy Ratowice do min. IV klasy, Jazy Opolskie etap I i II, modernizacja jazu Rędzin, no rozpoczęcie piętrzenia na Malczycach do kwietnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL