Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Mały port - wielkie możliwościDrukuj

Mały port - wielkie możliwościPort w Stepnicy który przed laty był własnością firmy P.P. Żegluga na Odrze ponownie stał się jakby matecznikiem firmy Żegluga na Odrze. Spółka Wiktoria Port, w której udziałowcem jest właściciel firmy żeglugowej Żegluga na Odrze - dzierżawi od gminy Stepnica basen portowy wraz nabrzeżami , placami składowymi, zainwestowała w budowę magazynu zbożowego wraz z jego całą infrastrukturą.

Port w Stepnicy, a zwłaszcza jego profil zbożowy jest sztandarowym przykładem wykorzystania transportu śródlądowego i w przyszłości morskiego w ekspedycji zbóż i jego pochodnych z lokalnego rynku głównie na eksport dla odbiorców Dolnej Saksonii. Na ten rok zakontraktowany jest przeładunek na barki około 40 tyś ton rzepaku z czego blisko połowa już została wykonana, a po pszenicznych żniwach również i to zboże będzie przez ten port ekspediowane do sąsiada zza Odry.

Magazyn zbożowy mogący pomieścić 16 tyś. ton jest koniecznym „buforem” w przypadku braku taboru pływającego Ponadto port dokonuje konfekcjonowania nawozów sztucznych z pobliskich Polic z formy sypkiej do worków typu „ big bag”. W niedalekiej przyszłości planowane jest pogłębienie podejściowego toru wodnego aby z usług tego portu mogły korzystać również małe jednostki morskie.

Jak to zwykle bywa przy koalicjach biznesowych na linii lokalna władza i prywatni inwestorzy tego typu inwestycje są oprotestowywane przez niektóre lokalne środowiska, którym solą w oku jest rozwój i znaczenie gminy jako rozwijającego się lokalnego ośrodka logistycznego i tak też jest w przypadku portu w Stepnicy, będącego w użytkowaniu przez spółkę Wiktoria Port od listopada 2012 roku.


tekst i zdjęcia: kpt. Janusz Fąfara
#1 | Ziomal dnia 15.08.2017 09:44
Takich przedsiębiorców-armatorów jak ''Żegluga na Odrze'' ze świecą szukać.Brawo i powodzenia p.Leszku

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL