Strategia Rozwoju Transportu będzie aktualizowanaDrukuj

Strategia Rozwoju Transportu będzie aktualizowanaStrategiczny dokument w zakresie transportu będzie zmieniany. Chodzi o dostosowanie do Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju do roku 2020. Zespół, który przygotuje zmiany już rozpoczął prace. Pierwsze posiedzenie Zespołu ds. Strategii Rozwoju Transportu odbyło się w minionym tygodniu. Członkowie zespołu omówili koncepcję prac nad aktualizacją strategii wyznaczającej najważniejsze kierunku w obszarze transportowym.

Spotkaniu przewodniczyła wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło. W pracach uczestniczyli także m.in. Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Karol Okoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Obecni byli także przedstawiciele resortów, regionów oraz eksperci.

Jak wyjaśnia MIB, konieczność aktualizacji SRT wynika z przyjęcia Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju oraz potrzeby dostosowania zapisów SRT do aktualnych priorytetów rządu. Sam zespół został natomiast powołany uchwałą Komitetu Koordynacyjnego do spraw Polityki Rozwoju w sprawie powołania międzyresortowych zespołów ds. aktualizacji i monitorowania strategii rozwoju realizujących Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.).

Strategia Rozwoju Transportu to dokument, który wyznacza najważniejsze kierunki rozwoju transportu w Polsce. Dotyczy wszystkich sektorów transportu: drogowego, kolejowego, lotniczego, morskiego i wodnego śródlądowego, miejskiego oraz intermodalnego.

SRT jest jedną z 9 strategii zintegrowanych i służy realizacji celów określonych w krajowych dokumentach wyższego rzędu – chodzi o długookresową Strategię Rozwoju Kraju i Strategię Rozwoju Kraju 2020. Uwzględnia priorytety różnych polityk Unii Europejskiej – transportowej, regionalnej, innowacyjnej oraz ochrony środowiska.

Rada Ministrów przyjęła Strategię Rozwoju Transportu 22 stycznia 2013 r.

rynekinfrastruktury.pl
foto: kpt. Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL