Spotkanie przedstawicieli regionów i instytucji zaineresowanychDrukuj

Spotkanie przedstawicieli regionów i instytucji zaineresowanych29 maja br. na zaproszenie pana Jerzego Materny i pani Anny Moskwy, wiceministrów w MGMiŻŚ na spotkanie w siedzibie Ministerstwa przybyli wojewodowie, przedstawiciele urzędów wojewódzkich i dyrektorzy urzędów żeglugi śródlądowej z województw opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Spotkanie było poświęcone współpracy dotyczącej żeglugi na Odrze z Republiką Federalną Niemiec i Republiką Czeską. W wydarzeniu poza wiceministrami i gośćmi wzięli udział eksperci z Departamentu Żeglugi Śródlądowej.

Minister Jerzy Materna powitał uczestników, podkreślając jak bardzo ważna jest żegluga na Odrze nie tylko dla województw odrzańskich, ale także dla całego kraju. Minister Anna Moskwa z kolei położyła nacisk na niemożliwość rozpatrywania kwestii żeglowności Odry w oderwaniu od współpracy międzynarodowej.

Następnie wypowiadali się eksperci z Departamentu Żeglugi Śródlądowej, którzy przedstawili dotychczasowe postępy w opracowywaniu studiów wykonalności inwestycji na Odrze oraz podjęte działania międzynarodowe.

Jako kolejni głos zabrali goście przedstawiając swoje oczekiwania i dokonania. Pan Adrian Czubak, wojewoda opolski podkreślił, że żeglowna Odra to nadrzędny interes państwa, ale leży również w interesie samorządów.

W drugiej części spotkania, pani Anna Moskwa przedstawiła plan działań na najbliższe miesiące.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ
#1 | 38 dnia 30.05.2017 11:00
Dla przypomnienia, polecam lekturę "Założeń do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016 - 2020 z perspektywą do roku 2030"...

http://isap.sejm....
#2 | Seehund dnia 03.06.2017 21:30
Najciekawsza, teoretycznie, była druga część spotkania, ale o tym ani słowa. Tylko piana, piana, piana... . Daje się łatwo spławić (małe zanurzenie).

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL