Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Kaczyński: Odbudowa odrzańskiej drogi wodnej jest ogromnie ważnaDrukuj

Kaczyński: Odbudowa odrzańskiej drogi wodnej jest ogromnie ważnaPrezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podkreślał konieczność odbudowy odrzańskiej drogi wodnej. „Nie chodzi tylko o transport morski, tu chodzi o ożywienie gospodarcze” - stwierdził podczas wizyty. Jak podaje PAP, Kaczyński podkreślił, że odbudowa odrzańskiej drogi wodnej to również setki tysięcy nowych miejsc pracy i możliwość pokazania suwerennej pozycji Polski. Zdaniem prezesa Pomorze Zachodnie musi się rozwijać, podobnie jak inne części kraju. Odbudowa odrzańskiej drogi wodnej to zaś przedsięwzięcie rozłożone na wiele lat, ale jednocześnie – ktoś musi się go podjąć.

- Polska na skutek biegu historii jest dziś słabsza od swoich niektórych sąsiadów. Ich interesy będą tu dominować, jeżeli my nie będziemy zwarci. Jeżeli nie będziemy realizowali twardo swojej polityki, to zewnętrzne interesy często sprzeczne zupełnie z polskimi będą dominowały. O to tak naprawdę dziś toczy się spór w naszej ojczyźnie, chociaż oczywiście przybiera różne kształty – mówił Kaczyński, cytowany przez PAP.

Zdaniem wiceprezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Jacka Cichockiego, IV klasa żeglowności na Odrze oznacza dla portów Szczecin i Świnoujście wzrost obsługiwanych ładunków, nawet do 14 mln ton rocznie. 70 proc. tego potencjału to ładunki, które w relacji morskiej do tej pory się nie pojawiały.

W ciągu trzech, czterech najbliższych miesięcy ma zostać ogłoszony przetarg na studium wykonalności dla odrzańskiej drogi wodnej.

Jak przypomina PAP, w styczniu bieżącego roku prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym. Konwencja ta zobowiązuje Polskę do dostosowania głównych dróg wodnych do co najmniej IV klasy żeglowności. Niższe klasy nie uprawniają do korzystania ze środków TEN-T.

źródło: rynekinfrastruktury.pl
foto: Janusz Fąfara
#1 | koj dnia 08.05.2017 16:58
Warte podkreślenia jest to, że Warszawiak mówił o Odrzańskiej Drodze Wodnej (!).
#2 | hydrogeo dnia 24.06.2017 16:27
Dzisiaj mamy globalizację, Wisła w Warszawie jest jednak drogą wodną jakaś zbieżność jest. Tusk też się wypowiadał o zbiorniku przeciwpowodziowym Świnna-Poręba spod Wadowic a jest nizin (z Gdańska).

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL