Resort środowiska chce ukrócić działalność szkodliwych organizacjiDrukuj

Resort środowiska chce ukrócić działalność szkodliwych organizacjiDziałalność organizacji pozorujących troskę o przyrodę zostanie ukrócona. Resort środowiska chce dokonać zmian w prawie, które wyeliminują z przestrzeni publicznej ekoterrorystów. Taki właśnie przydomek zyskały sobie organizacje, które dla własnych zysków udają przyjaciół środowiska naturalnego.

W ocenie Jacka Podgórskiego, dyrektora Instytutu Gospodarki Rolnej, na działalności paseudoekologów tracą najczęściej rolnicy i deweloperzy. Jego zdaniem, organizacje te wykorzystując luki w prawie pozorują działalność proekologiczną, aby manipulując opinią publiczną osiągać duże zyski. "Ich działalność polega m.in. na oprotestowywaniu dużych inwestycji, które finalnie mogłyby przynieść duże zyski gospodarce" - podał serwis radiomaryja.pl.

Proceder jest o tyle niebezpieczny, bo za ekoterrorystami mogą stać m.in. zagraniczne grupy interesu. Dlatego coraz śmielsze są głosy wskazujące, że tego rodzaju działalność - nie mającą nic wspólnego z ochroną środowiska - trzeba uregulować i ukrócić.

- Pojawiły się informacje na temat tego, że te szkodliwe dla przedsiębiorców zapisy w ustawie o udostępnianiu informacji - Ministerstwo Środowiska planuje znowelizować. Ma być nieco inaczej sformułowana definicja tej organizacji ekologicznej, która na gruncie prawa w tym momencie rodzi patologie. Organizacje musiałyby powstać na gruncie prawa polskiego, co w tym momencie nie jest wymagane - wyjaśnił Podgórski.

Organizacje te musiałyby liczyć minimum 50 członków. Dziś wystarczą dwie osoby. Ponadto członkowie będą musieli wykazać się niekaralnością. - Na tym polegałaby ta koncepcja. Ona miałaby prawnie ukrócić możliwość prowadzenia działalności pseudoekologicznej - dodał Podgórski. Obecnie Polska jest niechlubnym liderem jeśli idzie o liczbę blokowanych i oprotestowywanych inwestycji.

www.pch24.pl
#1 | marek56 dnia 04.05.2017 21:46
Nareszcie !

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL