Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Gryfia zbuduje lodołamacze dla RZGW GdańskDrukuj

Gryfia zbuduje lodołamacze dla RZGW GdańskMorska Stocznia Remontowa Gryfia ze Szczecina wykonawcą lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej oferta uznana została za najkorzystniejszą w przetargu, który rozstrrzygnięto w piątek. Cena to 70 mln złotych.

W postępowaniu przetargowym pod uwagę brano cenę (60%), doświadczenie personelu wiodącego (20%), gwarancję (10%) oraz czas reakcji serwisu gwarancyjnego po dostawie każdego lodołamacza (10 %). Oferta Stoczni Remontowej Gryfia otrzymała maksymalną ilość punktów. Zwycięska szczecińska firma zaproponowała 60 miesięcy gwarancji, a czas reakcji serwisu gwarancyjnego oszacowała na 8 godzin.

Zadanie, którego dotyczył przetarg, obejmuje budowę czterech lodołamaczy, jednego czołowego i trzech liniowych. Wykonawca wykona to zadanie w formule „Zaprojektuj i zbuduj”. Termin ukończenia zadania to listopad 2021 r.

O budowę lodołamaczy ubiegała się także stocznia Remontowa Shipbuilding. Jej oferta otrzymała jednak niższa ocenę, czyli 83,17 pkt. Stocznia ta chciała wybudować jednostki za prawie 73,8 mln zł, oferowała 24-miesięczną gwarancję, a czas reakcji serwisowej określiła na 36 godzin.

Koszt budowy czterech lodołamaczy RZGW szacował na 74 mln zł, 85 proc. tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z Unii Europejskiej. Lodołamacze na Wiśle pełnią kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na Żuławach (w tym w Gdańsku) i na całej Dolnej Wiśle. Zapobiegają powstaniu powodzi zatorowej. Nowe lodołamacze mają być wyposażone w nowoczesne systemy sterowania. Oprócz ochrony przeciwpowodziowej, będą także przystosowane do zadań badawczych, ratowniczych, w tym środowiskowych oraz w pożarnictwie.

Obecnie RZGW w Gdańsku dysponuje pięcioma lodołamaczami: czołowym Tygrys (1984 r. – 33 lata) oraz liniowymi: Rekin (1991 r. – 26 lat), Orka (1991r. – 26 lat), Foka (1988r. – 29 lat) i Żbik (1989 r. – 28 lat). Wszystkie należą do przedostatniej generacja lodołamaczy, która weszła do służby w 1982 r. Dla gdańskiego RZGW pracuje także wynajmowany lodołamacz Wilk.

Od końca XIX wieku lodołamanie jest najskuteczniejszą metodą walki z lodowymi zatorami. Lodołamacz czołowy robi w lodzie rynnę o szerokości minimum 70 cm, a następnie lodołamacz liniowy poszerza tę rynnę, rozbija w niej duże tafle lodu i zapewnia jego spływanie. Najważniejszym i newralgicznym punktem dla pracy lodołamaczy jest ujście Wisły. Zatory w tym miejscu nie tylko zagrażają bezpieczeństwu Żuław, ale i terenów położnych znacznie dalej od morza. Ujście musi umożliwić swobodny spływ lodu do Zatoki Gdańskiej przez całą zimę.

#1 | Korsarz123 dnia 28.03.2017 15:52
Ciekawe czy to będzie taka sama tandeta jak ,, Stanisław '' i ,, Andrzej ''. Mam nadzieje, że chociaż nazwy będą odpowiednie... Pozdrawiam Przegaline
#2 | kalafior dnia 28.03.2017 16:43
Już wiadomo, kto będzie organizował na Wiśle rejs kontenerowy z Gdańska: Trans-Wod Czesław Błocki.

Informacja o wyborze oferenta:
https://bip.kujaw...p?id=54245

Ps. Co (poza nazwami Wink ) jest nie tak ze "Stanisławem" i "Andrzejem"?
#3 | kalafior dnia 29.03.2017 14:55
ZTM Warszawa ogłosił przetarg na "świadczenie usługi żeglugi śródlądowej pasażerskiej w formie rejsów po Wiśle w Warszawie statkiem pasażerskim, zwanym dalej tramwajem wodnym."

Termin składania ofert: 6.04.2017.

Więcej informacji: http://www.ztm.wa...&i=809
#4 | kalafior dnia 29.03.2017 15:28
"Długo wyczekiwany remont śluz w Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się w najbliższych tygodniach

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach kontynuuje prace związane z modernizacją Kanału Gliwickiego. Po wyremontowaniu śluz w Kłodnicy, Rudzińcu, Łabędach i Dzierżnie czas na kolejne dwa obiekty zlokalizowane w naszym mieście. W najbliższych tygodniach rozpocznie się modernizacja śluz Nowa Wieś (między osiedlem Piastów a Blachownią) i Sławięcice.

(...)

– W ramach prowadzonych prac wyremontowane zostaną awanporty, w których m.in. powstaną nowe pomosty, punkty poboru wody i prądu dla jednostek korzystających z Kanału Gliwickiego. Na głowach górnej i dolnej wyremontowane i zrekonstruowane będą betony, remont przejdą też budynki sterowni, zarówno w części podziemnej, jak i nadziemnej oraz urządzenia mechaniczne i elektryczne napędu wrót. Prace naprawcze zostaną wykonane w budynkach maszynowni. Kompleksowe roboty będą dotyczyły komór śluz: wyremontowane zostaną dna komór, stalowe ściany, wzmocniony będzie grunt wzdłuż ścian śluz. Także wrota wraz z osprzętem na każdej śluzie będą nowe. Po zakończeniu modernizacji nowe będzie również oświetlenie obiektów – stare i wysłużone zastąpią energooszczędne lampy LED. W czasie modernizacji powstanie nowy kanał obiegowy, możliwe będzie śluzowanie oszczędnościowe. W projekcie znalazły się też nowe budynki socjalne dla obsługi śluz oraz niektóre drogi i nawierzchnie na terenie obiektów – informuje RZGW Gliwice."

Więcej: http://kk24.pl/dl...ygodniach/
#5 | kalafior dnia 29.03.2017 16:21
Zamówienie publiczne:
OBSŁUGA PRZEPRAWY PROMOWEJ "KORONOWO" NA ZALEWIE KORONOWSKIM W CIĄGU DROGI NR 1030C CEKCYN- LUBIEWO- CIERPLEWO- SOKOLE KUŹNICA

Termin składania ofert 6.04.2017

http://bip.powiat...pl/?a=3949
#6 | Apis dnia 29.03.2017 18:02
Co mają komentarze od nr 2 do 5 wspólnego z informacją o budowie lodołamaczy? Bardzo proszę trzymać się tematu a ewentualne inne ciekawe sprawy umieszczać:
- w HydeParku
- na forum
- zaproponować adminowi jako news (trzeba użyć opcji "dodaj newsa" ale nie wystarczy podać link - trzeba w odpowiednie pola wprowadzić treść i na samym końcu podać link do źródła).
#7 | baca_young dnia 01.04.2017 23:32
Etam temat. Kolega "kalafior" (świeżo zamustrowany) nabija sobie statystykę komentarzy na profilu użytkownika. Statystyka nie rozróżnia czy komentarz na temat czy nie.Smile)) .Tak czy owak załoga pozdrawia nowego Kolegę i zachęca do zapoznania się z "instrukcją obsługi" Wink
#8 | Seehund dnia 02.04.2017 12:51
Ale na zadane pytanie powinien odpowiedzieć, tym bardziej, że zadał je sam Kapitan.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL