Akademia Morska chce uruchomić oddział w Kędzierzynie-KoźluDrukuj

Akademia Morska chce uruchomić oddział w Kędzierzynie-KoźluAkademia Morska w Szczecinie jest poważnie zainteresowana utworzeniem w naszym mieście oddziału zamiejscowego. Przedstawiciele uczelni rozmawiali już w tej sprawie z władzami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Trwają poszukiwania budynku, w którym uczelnia mogłaby otworzyć swoje podwoje. Pierwsi studenci mogą rozpocząć naukę w naszym mieście już tej jesieni!

Informacje o przymiarkach do utworzenia kolejnej uczelni wyższej w Kędzierzynie-Koźlu starosta powiatu przekazała dziś radnym. – Jesteśmy po spotkaniu z przedstawicielami władz Akademii Morskiej w Szczecinie, która jest zainteresowana utworzeniem w Kędzierzynie-Koźlu kierunku śródlądowego i morskiego. Ze wstępnej analizy władz uczelni wynika, że część zajęć mogliby prowadzić wykładowcy pracujący na naszym wydziale Politechniki Opolskiej, natomiast przedmioty związane stricte z żeglugą wykładaliby pracownicy Politechniki Wrocławskiej – opowiada Małgorzata Tudaj.

Pomysł utworzenia w naszym mieście wydziału Akademii Morskiej zbiega się w czasie z rządowym planem przywrócenia żeglugi na Odrze. – Uważamy, że jest to bardzo dobry kierunek. Zarówno przywrócenie żeglowności na Odrze, jak i utworzenie u nas kolejnej uczelni wyższej byłyby kolejnymi etapami rozwoju miasta i regionu – przekonuje starosta powiatu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rektora Akademii Morskiej, uczelnia poszukuje nieruchomości o powierzchni około 500-600 metrów kwadratowych. Zajęcia praktyczne miałyby odbywać się w powstającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego nowoczesnej pracowni nawigacyjnej.

W pierwszym roku działalności wydziału Akademii Morskiej w Kędzierzynie-Koźlu naukę w nim miałoby podjąć około 30 studentów. Władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w utworzeniu uczelni upatrują szansę na zatrzymanie u nas młodzieży, w szczególności absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej, którzy mogliby kontynuować naukę w zawodzie bez konieczności opuszczania Kędzierzyna-Koźla.

źródło: kk24.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL