Bruksela. Minister Marek Gróbarczyk spotka się z komisarz VioletDrukuj

Bruksela. Minister Marek Gróbarczyk spotka się z komisarz VioletGłównym tematem rozmów szefa resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej z Violetą Bulc, komisarzem ds. transportu Komisji Europejskiej będą plany rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce.

Przywrócenie żeglugi na polskich rzekach to priorytetowe zadanie nowo powołanego ministerstwa i rządu premier Beaty Szydło. Strategia odbudowy żeglugi dotyczy przede wszystkim Odrzańskiej Drogi Wodnej (E-30), Wisły od Warszawy do Gdańska (E-40) oraz Warty-Noteci wpisującej się w drogę wodną E-70, łączącą Atlantyk z Kłajpedą.

Podpisana właśnie przez Andrzeja Dudę, prezydenta RP ustawa o ratyfikacji Konwencji AGN zobowiązuje Polskę, by doprowadziła te szlaki do międzynarodowej klasy żeglowności. Konwencja włącza te szlaki w europejską sieć dróg wodnych (TEN-T). Ratyfikacja nastąpi w najbliższych tygodniach. Minister Gróbarczyk przybliży pani komisarz Bulc działania doprowadzające do ratyfikacji porozumienia a także strategię odbudowy śródlądowych dróg wodnych w Polsce, która wpisuje się w rozwój transeuropejskich korytarzy transportowych.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL