Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

Apis
22.11.2020
Gdyby miał dobrych doradców w swoim gabinecie... Ma szansę: triumwirat "WZŻ" się rozleciał. Grin

Seehund
22.11.2020

Apis
16.11.2020
@Ziomal - byłoby zapewne trochę lepiej gdyby nie "desant" z poprzedniej ekipy w MGMiŻŚ. Wnieśli swoje "nie da się" ale czy trzeba było ministerstwo likwidować aby się ich pozbyć?

Kpt. Andrzej Podgórski laureatem Nagrody Przyjaznego BrzeguDrukuj

Kpt. Andrzej Podgórski laureatem Nagrody Przyjaznego BrzeguMiło nam poinformować, że nasz Kapitan Andrzej Podgórski został laureatem XIII edycji Nagrody Przyjaznego Brzegu. Uhonorowano Jego dziesięcioletnią pracę na rzecz żeglugi śródlądowej i turystyki wodnej, którą realizował poprzez stworzenie i redagowanie serwisu internetowego "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro".

Nominację wraz z rekomendacjami dla portalu kpt. Andrzeja Podgórskiego zgłosiło wiele osób i podmiotów: m.in. Pani Joanna Przybyszewska - pełnomocnik ds Odry (Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego), dr Jan Pyś - dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, reprezentanci samorządów nadodrzańskich, członkowie Rady Kapitanów i inni, którym w imieniu laureata serdecznie dziękujemy. W treści uzasadnienia nominacji napisano m.in.:

"Stworzenie i redagowanie jedynego w swoim rodzaju informacyjnego serwisu internetowego http://www.zegluga-rzeczna.pl propagującego przywrócenie i rozwój żeglugi śródlądowej zawdzięczamy jednemu człowiekowi, Andrzejowi Podgórskiemu, który poświęca tej misji swój czas, wiedzę i doświadczenie. Jest to najbardziej opiniotwórczy, błyskawicznie reagujący na wydarzenia i najbardziej aktualny portal żeglugowy, z którego korzystamy wszyscy.

Najlepszą rekomendacją do Nagrody jest jubileusz 10-lecia portalu „Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro”, który niestrudzenie informuje, tłumaczy, propaguje wszelką wiedzę dot. funkcjonowania (bądź nie) żeglugi śródlądowej w naszym kraju i podaje przykłady dobrych praktyk, zwłaszcza z zagranicy, niestrudzenie tropiąc absurdy występujące w naszym kraju, które skutecznie utrudniały jak dotąd rozwój dróg wodnych w Polsce. Dzięki Portalowi może się to zmieniać, czego zapowiedzią jest utworzenie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi śródlądowej."


Konkurs organizowany jest przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 18.03.2017 o godz 12.00 podczas uroczystej gali na Targach "Wiatr i Woda" w Warszawie.
#1 | Apis w 03.02.2017 08:59
Podziękowania należą się tym, którzy wspierają mnie finansowo: stale lub od czasu do czasu oraz zaangażowanym we współredagowanie portalu. Dziękuję.
#2 | bizon53 w 03.02.2017 09:09
Andrzeju jesteś WIELKI. Bez Ciebie nie byłoby tego portalu i szacunek za wytrwałość pomimo chwil załamania wywoływanych czasem nieprzyjaznymi komentarzami. Dzięki portalowi żegluga żyje chociaż wirtualnie, a może kiedyś i w realu ujrzymy kolejki zestawów pchanych przed śluzami.
Pozdrawiam, Jerzy W.
#3 | avis2000 w 03.02.2017 13:36
Jak kiedyś dawno powiedział nasz Kolega, Jan Pyś (cyt. z pamięci) "ten PORTAL to jest najlepsza rzecz jaka mogła spotkać środowisko". W ślad za autorytetem potwierdzam.
ZASŁUŻONE GRATULACJE.
Krzysztof P. Januszkowice
#4 | Jacek z Opola w 03.02.2017 14:37
Bardzo się cieszę, że i w dalekiej stolicy zauważono i doceniono tak wartościową pracę Kapitana Andrzeja Podgórskiego.
Chciałbym jednak jeszcze jednej rzeczy dla niego. Uczciwie by było, żeby minister Gróbarczyk wypłacał mu co miesiąc parę groszy, bo takie wsparcie dla spraw żeglugi jakie daje ten PORTAL, ale i inne działania Kapitana warte są wiele. Potrzebne jest on nam ale i ministrowi.

SERDECZNIE GRATULUJĘ KAPITANIE

A na dalsze lata życzę od żeglarzy

"Stopy wody pod kilem"
#5 | koj w 03.02.2017 14:48
Andrzeju gratuluję.
#6 | marek56 w 03.02.2017 18:02
Od dawna się należało ! I wreszcie ktoś oficjalnie ten 10-cio letni trud uhonorował. Moje gratulacje Kapitanie Andrzeju !
#7 | Seehund w 03.02.2017 21:21
Serdeczne gratulacje !!!!!!!!!!!!!!
#8 | Odra w 03.02.2017 22:08
Andrzej, chcielibyśmy napisać w takiej chwili coś fajnego. Ale w pisaniu jesteś zdecydowanie lepszy.....tak trzymaj Kapitanie
#9 | miroslaw rajski w 04.02.2017 09:14
Przyjmij również ode mnie gratulacje Andrzeju!
#10 | Jan Pys w 04.02.2017 10:30
Drogi Andrzeju gratuluje gdyż nagrodzony Portal jest ważnym elementem systemu informacji na temat żeglugi śródlądowej w Polsce. Od lat publikuje bieżące informacje dotyczące transportu rzecznego. Jest także źródłem i publikatorem wielu cennych opracowań dotyczących niemal nie istniejącej w kraju branży. Ważną rolę odgrywa założyciel i redaktor portalu Pan Andrzej Podgórski, który z branżą związany jest od wielu lat najpierw jako uczeń Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, później kapitan statków towarowych i szkolnych, a także jako inspektor nadzoru nad żeglugą. Bez tego medium i bez Pana Podgórskiego oraz jego cichych współpracowników branża żeglugi śródlądowej miałaby ogromne problemy z przetrwaniem. Dlatego uważam, że nagroda Przyjaznego Brzegu jak najbardziej należy się Panu Andrzejowi Podgórskiemu i jego portalowi.

Tak uważam i serdecznie Cię pozdrawiam
#11 | Ziomal w 05.02.2017 09:19
Jaki kapitan taki statek !!!!! a statek i załogę to mamy pierwsza klasa !!!! Serdeczności i wytrwałości ,gratuluję załogant Ziomal.
#12 | Rysiek Faron w 25.03.2017 15:52
A ja Andrzeju jestem po prostu dumny, że zaliczasz mnie do grona swoich znajomych. Pod takim "starym" pływać to nawet w rejsie dookoła świata. Jakby co, to podobno nawet nieźle gotuję. Ahoj!
#13 | Seehund w 27.03.2017 01:58
Nadarzyła się okazja, aby dowiedzieć się, co Rysiek Faron gotuje nieźle.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.