Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Jest zielone światło dla inwestycji nad jeziorem w MucharzuDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 02.02.2017 10:23:44
  • 1462 czytań
  •  0 komentarzy
Jest zielone światło dla inwestycji nad jeziorem w MucharzuUrząd Marszałkowski zaakceptował prawie w całości Plan Rozwoju Zbiornika w Świnnej Porębie. Teraz inwestorzy, którzy wyrazili chęć wydania pieniędzy nad przyszłym jeziorem, mogą składać wnioski o dofinansowanie. Mają na to czas do 17 lutego.

Powstanie tak zwanego Planu Rozwoju Zbiornika było warunkiem do ubiegania się w późniejszym terminie o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Latem gmina Mucharz ogłosiła nabór wniosków, tak zwanych fiszek, czyli krótkich opisów przedsięwzięć o znaczeniu strategicznym. Było sporo uwarunkowań, które wyznaczały możliwość skorzystania ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na dofinansowanie nie mogą na przykład liczyć parki rozrywki i infrastruktura sportowa, taka jak hale sportowe, czy boiska. Jednak ci, którzy zauważyli możliwość inwestowania w baseny geotermalne czy z wodami leczniczymi, mogą składać swoje wnioski bez obaw.

Nie było ograniczeń jeśli chodzi o kwoty inwestowane w projekt, jednak maksymalna kwota tak zwanych kosztów kwalifikowanych to 8 mln zł. Dofinansowanie wynosić będzie maksymalnie 67,5 % kosztów kwalifikowanych - dla projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis lub generujących dochód po ukończeniu projektu. Natomiast maksymalne dofinansowanie do 75 % kosztów kwalifikowanych otrzymają projekty nie objęte pomocą publiczną, pomocą de minimis lub nie generujące dochodu po ukończeniu.

Mimo dość skomplikowanych, dla laika, procedur zgłosiło się aż 58 chętnych ze swoimi "fiszkami".

Łączna wartość przedsięwzięć to 168 467 554,00 zł, w tym 114 360 246,50 zł stanowią koszty kwalifikowalne.

Projekty, których wnioskodawcami są samorządy stanowią 44,29 % całkowitych kosztów kwalifikowanych, a projekty, które zamierzają realizować inni beneficjenci uprawnieni do składania wniosków w ramach poddziałania RPO WM 6.3 stanowią 55,71 % tychże kosztów.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego dokonał weryfikacji mucharskiego planu.

Pozytywnie zaopiniowany został nasz „Plan rozwoju zbiornika wodnego Świnna Poręba – Jezioro Mucharskie na lata 2016-2023", który z oceny ekspertów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego otrzymał 91% punktów - informuje z duma Wacław Wądolny, wójt gminy.

Oznacza to, że potencjalni inwestorzy Krainy Jeziora Mucharskiego (na obszarze gmin: Mucharza, Stryszowa i Zembrzyc), których projekty zostały wskazane, jako planowane do realizacji (tzn. znalazły się na jego liście podstawowej) od 30.12.2016 r. mogą składać wnioski, w ogłoszonym konkursie do poddziałania 6.3.3. RPO WM Zagospodarowanie rekreacyjne i turystyczne otoczenia zbiorników wodnych.

Nabór potrwa od 30 grudnia 2016r. do 17 lutego 2017 r. O tym, które inwestycje ostatecznie otrzymają dofinansowanie dowiemy się w czerwcu 2017 roku.

http://www.wadowi...-plan.html
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL