Nowy inwestor w malczyckim porcieDrukuj

Nowy inwestor w malczyckim porcieGmina Malczyce z początkiem listopada odda w dzierżawę teren portu w Malczycach z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej.

Firma Eco-Polcon Sp. z o.o. reprezentowana przez prezesa Bartosza Fabiańczyka specjalizuje się w przewozach masowych i drobnicowych, w tym materiałów budowlanych, złomu, węgla. Firma obsługuje budowy hydrotechniczne, przeholunki kadłubów oraz przewozy ponadgabarytowe.

- Umowa dzierżawy portu z firmą Eco-Polcon Sp. z o.o., daje nam pewność i nadzieję na rozwój i powrót do Malczyc inwestycji związanych z żeglugą śródlądową. Pan Bartosz Fabiańczyk reprezentuje grupę FABICO - największego armatora polskiego, którego barki pływają po wodach rzek całej Europy. Jestem bardzo zadowolony z tego, że zgodnie z toczonymi rozmowami mamy podobne zdanie na temat malczyckiego portu i nabrzeży, którym należy przywrócić pierwotny charakter ściśle związany z Odrą. Oczywiście rozwój tych inwestycji uzależniony jest od programu rządowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zakładającego budowę lub modernizację Odrzańskiej Drogi Wodnej do parametrów Va klasy żeglowności na lata 2014-2020 - komentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski. Dla Gminy Malczyce jest to duży krok naprzód.

Dlaczego firma Eco-Polcon wybrała Malczyce na swoją kolejną siedzibę? - Malczyce historycznie wpisane są w pejzaż rzeki Odry. Port rzeczny, rzeka Odra odgrywają tu dużą rolę. Port w Malczycach jest pierwszym w kolejności portem od Wrocławia. Jest to doskonała lokalizacja. Rzeka Odra, istniejący port to duży potencjał, a co najważniejsze jest w pełni gotowy do eksploatacji. Teraz pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na realizację programu rządowego Ministerstwa Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, do przystosowania parametrów rzeki do żeglowności. Mam nadzieję, że to nastąpi jak najszybciej. Działamy dla wspólnego dobra, bo przecież głównym założeniem jest przywrócenie świetności portu w Malczycach, poprawa warunków życia mieszkańców, za tym też idą nowe miejsca pracy. Jestem również zadowolony ze współpracy z Urzędem Gminy Malczyce, załatwienie spraw formalnych przebiegło bez żadnych komplikacji, jako firma zostaliśmy życzliwie i otwarcie przyjęci ze strony władz jak i pracowników - podsumował Bartosz Fabiańczyk.

sroda.express-miejski.pl
#1 | zkubczyk dnia 30.01.2017 20:45
Już przy okazji wodowania "bugiego",pisałem,że Fabico,to jedyna licząca się polska firma w tej branży.Strasznie to zabolało zawistną konkurencję,ale jak widać prawda sama się obroni.Czego dowodem jest ten artykuł.Gratulacje ,tak trzymać.
#2 | dalba dnia 31.01.2017 10:43
Niestety skutecznie - bez zbędnych ryzyk działalność gospodarczą związaną z żeglugą w porcie Malczyce będzie można prowadzić dopiero po wybudowaniu SW Lubiąż. Na skutek intensywnej erozji liniowej większość infrastruktury na tym obszarze utraciła swoje parametry eksploatacyjne. Mam nadzieję, że pomimo trudności Eco-Polcon ożywi port Malczyce, właścicielowi firmy życzę tego serdecznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL