Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Korzystne zmiany w projekcie ustawy Prawo WodneDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 30.01.2017 11:00:09
  • 1153 czytań
  •  0 komentarzy
Korzystne zmiany w projekcie ustawy Prawo WodneJak dowiedzieliśmy się od pana Tomasza Durkiewicza, Prezesa Grupy Amax, która od Polskiego Związku Żeglarskiego dzierżawi Wioskę Żeglarską w Mikołajkach i Stanicę PZŻ w Starych Sadach, niemal wszystkie postulaty i wnioski środowiska wodniackiego i przedsiębiorców w sprawie zmian zapisów ustawy Prawo Wodne oraz powiązanych z nim rozporządzeń zostały uwzględnione przez stronę rządową.

11 stycznia w gmachu Sejmu RP odbyło się spotkanie grupy inicjatywnej, w skład której wchodzili przedstawiciele mazurskich samorządów i przedsiębiorców z Wiceministrem Środowiska panem Mariuszem Gajdą, członkiem sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki panem posłem Wojciechem Kossakowskim oraz Przewodniczącą Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Sejmu RP, panią poseł Dorotą Arciszewską-Mielewczyk.

Parlamentarzyści poinformowali członków grupy inicjatywnej, że ich postulaty zostały uwzględnione , a co za tym idzie - w proponowanych aktach prawnych zostaną wprowadzone zmiany.

Grupa inicjatywna dostała od swoich rozmówców zapewnienie, że:

– opłaty za 1m kwadratowy gruntu wykorzystywanego do działalności gospodarczej, w zakresie jaki obejmowała petycja, zostaną zmniejszone z proponowanych wcześniej 8,90zł do 0,89zł. Dodatkowo opłata dotyczy tylko tych miesięcy, w których przedsiębiorcy zadeklarują prowadzenie działalności gospodarczej, czyli dla przykładu – w mazurskim porcie, w którym jachty stoją na wodzie od połowy kwietnia do połowy października, opłata będzie liczona za 6 miesięcy, czyli będzie stanowiła połowę stawki rocznej.

– opłaty za pobór wód podziemnych i powierzchniowych w proponowanej kwocie (500 i 250zł) dotyczą poboru ilości 1m3/s i w przypadku mniejszego poboru będą odpowiednio niższe. Np. przy poborze 20m3/dobę ze studni, opłata wyniesie 11 groszy.

– stosownie mają zostać również doprecyzowane pozostałe opłaty, w tym za deszczówkę i ścieki.

– Art.77 ust.1.7 zostanie zmieniony w taki sposób, by wyłączyć z niego slipowanie łodzi i obsługę pojazdów lodowych.

– Art.34 pkt 9 zostanie doprecyzowany i będzie dotyczył łodzi o mocy silnika powyżej 10KW, uprawiających żeglugę na akwenach nie należących do dróg wodnych oraz do wód morskich. Zezwolenie wodno-prawne będzie wydawane na jednostkę, ale ma zostać utrzymane. Ten przepis ma zapewnić ochronę małych akwenów przed niszczeniem ich brzegów i dna przez wielkie jachty motorowe.

Najprawdopodobniej nie zostanie jednak zmieniony art.232. Wynika to protestów znacznej liczby osób, które występują do władz państwowych i samorządowych z żądaniami utrzymania zakazu grodzeniu nieruchomości do samej wody, motywując to tym, że każdy powinien mieć prawo do spacerowania dookoła jeziora po brzegu.

http://sailing.or...rawo-wodne
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL