Rozpoczęła się akcja lodołamania na OdrzeDrukuj

Rozpoczęła się akcja lodołamania na OdrzeRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamyka dla żeglugi szlaki wodne na Odrze i Regalicy a także na przekopie Klucz Ustowo, Kanale Odyńca i Jeziorze Dąbie.

- Rozpoczęła się akcja lodołamania - informuje Stefan Iwicki z RZGW. - Ruszyliśmy do akcji. Kierujemy się trzema lodołamaczami czołowymi na Jezioro Dąbie, żeby udrożnić tę rynnę, którą będzie spływać połamany lód - informuje Iwicki.

Na Regalicę lodołamacze wypłyną nieco później. Przeszkodą jest remont Mostu Cłowego i dostawa jednego z przęseł - dodaje Iwicki.

- Wstrzymaliśmy się z akcją, żeby nie puścić mas lodu na pchacz, który trzyma to przecięte przęsło. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli ruszyć w górę rzeki Odry Wschodniej w kierunku Gryfina - tłumaczy Stefan Iwicki z RZGW.

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega, że do wieczora porywy wiatru mogą sięgać na wybrzeżu nawet 9 stopni w skali Beauforta. Dobrze, że wieje z południa i południowego-wschodu. Nie ma więc zagrożenia cofką.

#1 | Raku20 dnia 12.01.2017 20:22
Widzę że zdjęcie co najmniej trzy lata wstecz-lodołamacze jeszcze w firmie odra-3.Dziś lodołamacze doszły do jazu w Widuchowie i musiały się wycofać bo powyżej lód sam ruszył.Były odcinki że zalodzenie sięgało dna-pomogły plusowe temperatury.Jutro dalsze prace!
#2 | Korsarz123 dnia 15.01.2017 17:05
Potwierdzam zdjęcie stare co najmniej trzy lata wstecz a na pewno cztery

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL