Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Port w Koźlu solą w oku mieszkańców?Drukuj

Port w Koźlu solą w oku mieszkańców?Trwają przygotowania do budowy w kozielskim porcie terminala przeładunkowego. To inwestycja, na którą miasto czekało od lat. Mieszkańcy Kłodnicy obawiają się jednak skutków większego ruchu ciężarówek przez osiedle. We wtorek będą o tym rozmawiać z władzami miasta.

W dawnych czasach port był gospodarczym centrum miasta. Od lat to jednak miejsce wymarłe i zdegradowane. Ponieważ żegluga odrzańska przestała istnieć, nie było wiadomo, co z nim zrobić. W końcu w 2014 roku w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się inwestor, który zamierza stworzyć w porcie bazę logistyczną. Trwają formalne przygotowania do rozpoczęcia budowy. Są też rządowe plany reaktywacji żeglugi na Odrze. O ile jednak niegdyś przewóz towarów do portu odbywał się głównie drogą kolejową i wodą, teraz ma to być również transport samochodowy. Okoliczni mieszkańcy obawiają się wzmożonego ruchu ciężarówek. Pojawiła się informacja, że w ciągu doby może to być nawet dwieście transportów.

Na ostatniej konferencji prasowej prezydent Sabina Nowosielska uspokajała jednak, że natężenie ruchu w związku inwestycją nie powinno mieć znaczącego wpływu na komfort życia mieszkańców.

– Taka liczba ciężarówek nie wyjeżdża nawet z Zakładów Azotowych – mówiła Sabina Nowosielska. – Wszyscy mówią, że należy szukać inwestorów, a gdy inwestorzy się pojawiają, zaczyna się szukanie problemów – dodała.

– Chcemy, aby dojazd do portu był jak najmniej uciążliwy. Dlatego nie poprowadzimy nowej drogi śladem istniejącej ulicy Elewatorowej. Będzie ona łączyć się z drogą wojewódzką w miarę możliwości jak najbliżej wylotu z osiedla – zapewnił wiceprezydent Artur Maruszczak.

We wtorek władze miasta będą omawiać inwestycję z mieszkańcami. Spotkanie w osiedlowym domy kultury rozpocznie się o godz. 17.

źródło: kk24.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL