Kto da więcej?Drukuj

Kto da więcej?Gołym okiem już widać, że agonia firmy z tradycjami - Przedsiębiorstwa Budownictwa Hydrotechnicznego Odra 3 to tylko kwesta czasu. Nastroje wśród załogi firmy są mało optymistyczne, gdyż po przekazaniu flotylli lodołamaczy dla RZGW odpadły przychody z zimowego pogotowia i akcji lodołamania a innych zleceń również jest jak na lekarstwo.

Wobec zaistniałej sytuacji zarząd spółki uznał że jedynym lekarstwem będzie wyprzedaż jednostek pływających i na pierwszy ogień pod młotek poszedł pchacz typu Bizon III „Mamut”. Potencjalny nabywca pchacza na pewno zrobi na ty dobry interes gdyż obiekt jest w zupełnie przyzwoitym stanie technicznym.

Dziwi ta decyzja zarządu Spółki Skarbu Państwa wobec rządowych zapowiedzi rychłych prac nad dostosowaniem Odry do parametrów IV klasy międzynarodowej. Można jedynie spekulować że wiedzą co robią wobec mało realnych zapowiedzi rządowych albo tak jak wspomniałem jest to początek ostatniego aktu agonii firmy.

Janusz Fafara
http://bip.odra3.com.pl/pl/58779/1/ogloszenia.html
#1 | wojpa dnia 10.01.2017 00:05
Namierzam sie na kupno go
#2 | Mariner76 dnia 10.01.2017 12:38
Może trudno teraz by było w to uwierzyć ale pchacz bizon o nazwie mamut dysponowało pbw Sandomierz w 80 roku.Która firma teraz pozwoliła by sobie na zakup wartego kilka milionów nowego pchacza.Dostepnos sprzętu pływającego przez takie firmy wtedy powalała , wyobrazmy sobie jaki wtedy musiał być front robót na wisle.Dzisij to już wspomnienia.
#3 | bizon53 dnia 10.01.2017 18:10
"Dziwi ta decyzja zarządu Spółki Skarbu Państwa wobec rządowych zapowiedzi rychłych prac nad dostosowaniem Odry do parametrów IV klasy międzynarodowej" - jak słusznie napisano to tylko rządowe zapowiedzi, a będzie jak zawsze... przykre to. Będą kopać kanał przez mierzeję dla żaglówek chyba, choć istniejące porty nie mają co robić, a Odra wciąż żeglowna dla kajaków.
#4 | Ziomal dnia 11.01.2017 07:10
Sprzedaje się b.fajnego pchacza który powinien pracować na firmę tę firmę.Proponuję sprzedać dwa nowe samochody p.Prezesa i p.Dyrektor co da nie małą kwotę .Starczy na super remont klasowy 5 letni, obsadzić załogą i do roboty na zachód jak na rodzimych wodach nie ma !!!!! Właściciel Skarb Państwa widzi i nie grzmi ?????? bo nie wierzę że ślepcy i głusi w Warszawie.Przepracowałem w tej firmie ponad 30 lat w słońcu i deszczu z wspaniałą załogą moimi kolegami łodziarzami ,siedemdziesiąt lat tradycji hydrotechniki na naszych wodach Odra,Wisła,Warta,Noteć.Ta firma nie zasłużyła sobie na Kapitulację - kto pomoże ???? Mija dwa lata od utworzenia tak oczekiwanego MGMiŻŚ a stare jest górą i ma się w najlepsze.Możecie się domyśleć o czym wiem , ale nie mogę tego napisać.Nie poddałem się nadal na wodzie jest ciężko zresztą zawsze było.Pozdrawiam szanownych kolegów -Ziomal
#5 | Black Hawk dnia 19.01.2017 12:31
On nie ma klasy, trzeba odnowić, potrzebny remont siłowni, sterów, etc..Rozmawiałem w tej sprawie z dyr. PBH. Dlatego taka cena wywoławcza. Ciekawy jestem jaki koszt takiego remontu, oraz odnowienia klasy, może ktoś napisze. Na razie to bezużyteczna jednostka i skarbonka do której trzeba włożyć.
#6 | baca_young dnia 31.01.2017 14:47
No i 24 stycznia przetarg odwołano
#7 | Ziomal dnia 05.03.2017 07:53
Siła internetu ma wielką moc i stało się .... Bizon Odrzański ''Mamut'' z najświeższych informacji przechodzi remont. Na przełomie marca kwietnia wypłynie na rzekę i zacznie na siebie i firmę Odra 3 zarabiać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL