Bój o wodne szlaki transportowe trwaDrukuj

Bój o wodne szlaki transportowe trwaMinister Środowiska Jan Szyszko zgłosił zdanie odrębne do decyzji Rady Ministrów o przekazaniu Ministrowi Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej kompetencji do wykonywania praw właścicielskich Skarbu Państwa w odniesieniu do śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym.

Nasze środowisko przekonało się już, że zarówno Ministerstwo Środowiska, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej jak i Krajowa Rada Gospodarki Wodnej nadal prezentują stanowisko bardzo nieprzychylne rozwojowi żeglugi śródlądowej. Zanosi się więc na niekończące się przepychanki w kwestii zarządzania drogami wodnymi śródlądowymi jak i inwestycji na nich prowadzonych. P.o. prezesa KZGW Iwona Koza oświadczyła, że o perspektywach ewentualnego rozwoju dróg wodnych zdecydują specjaliści z... WWF.

Wszystko to stawia to pod znakiem zapytania realizację ambitnych planów Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, dotyczących rozwoju transportu wodnego śródlądowego oraz dostosowania głównych polskich szlaków wodnych do klas międzynarodowych.

Mamy poważne obawy, że usłyszymy - podobnie jak w latach ubiegłych od Pań Anny Wypych-Namiotko i Doroty Pyć - "Chcieliśmy ale.... wicie-rozumicie: prawo wodne, dotacje, zieloni". Wraca stare?

Protokół ustaleń n r 38 /201 6 posiedzenia Rady Ministrów
foto: Janusz Fąfara
#1 | koj dnia 08.01.2017 18:53
Chyba napiszę wniosek do Pani Premier o to, by administracja pozostałością dróg wodnych na terenie Polski odbywała się w sposób rotacyjny:
- w I kwartale WWF
- w II kwartale Greenpeace
- w III kwartale Towarzystwo na rzecz Ziemi
- w IV kwartale Klub Gaja
i abrot... nawet to taniej wyjdzie niż utrzymanie KZGW.
#2 | Seehund dnia 08.01.2017 23:46
Oby nie był to początek tworzenia "obiektywnych" trudności, uniemożliwiających lub odsyłających w nieokreśloną przyszłość, realizację złożonych obietnic. Drogi wodne nie są tak medialnie nośne jak 500+. Nierealizowanie obietnic wywoła szum w naszym środowisku i będzie to szum trzciny w przybrzeżnych szuwarach. Niewielu go usłyszy.
#3 | Apis dnia 09.01.2017 14:02
Więc róbmy szum większy ale nie taki jak pewien europejski kapitan na Fejsie....
#4 | koj dnia 09.01.2017 17:32
Kapitanie robiliśmy szum i uciekł Sum ...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL