Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

OT Logistics jedyna w przetargu na Port w CzarnogórzeDrukuj

OT Logistics jedyna w przetargu na Port w CzarnogórzeOtwarcie kopert w przetargu publicznym dotyczącym sprzedaży 30% akcji spółki Luka Bar będącej właścicielem portu w Barze (Czarnogóra) okazało się dobrą wiadomością dla OT Logistics. Złożona przez szczecińską spółkę oferta nabycia jest jedyną w przetargu. Wcześniejsze komunikaty mówiły o zainteresowaniu firm z Włoch i Turcji.

Choć docelowym zamierzeniem rządu w Czarnogórze jest całkowita prywatyzacja spółki Luka Bar, tym razem przedmiotem przetargu była sprzedaż 30% akcji. Przy spełnieniu określonych warunków na OT Logistics przeniesione zostaną jednak także uprawnienia zarządcze z możliwością pozyskania dodatkowego pakietu akcji w drodze podwyższenia kapitału zakładowego Luka Bar lub sprzedaży kolejnych akcji po takiej samej cenie jak te nabywane w ramach przetargu.

Warto jednak zaznaczyć, że otwarcie kopert stanowi jedynie wstępny etap procesu, w ramach którego zostanie następnie przeprowadzona weryfikacja złożonej oferty pod kątem formalnym i w przypadku pozytywnego wyniku przystąpienie Spółki do negocjacji ze Skarbem Państwa Czarnogóry odnośnie zawarcia umowy na wyłączne zarządzanie portem oraz przejęcie kontroli operacyjnej i finansowej.

Zgodnie ze złożoną przez Spółkę ofertą łączna cena nabycia ww. akcji została określona na 7,1 mln euro. Dodatkowo oferta Spółki zawiera program inwestycyjny dotyczący Luka Bar przewidujący w okresie 3 lat od daty nabycia akcji dokonanie przez Spółkę nakładów inwestycyjnych w wysokości 17,1 mln euro.

Luka Bar jest spółką zajmującą się przeładunkami portowymi a także magazynowaniem i składowaniem wszystkich typów towarów. Spółka świadczy także pełen zakres usług dodatkowych związanych z działalnością portową. Korzystna lokalizacja portu oraz integracja z siecią kolejową oraz drogową, a także umiejscowienie w korytarzu Bałtyk - Adriatyk pozycjonuje port jako ważny punkt w łańcuchu transportu intermodalnego. Potencjał przeładunkowy portu wynosi ok. 5 mln ton rocznie. Przychody ze sprzedaży za rok 2015 wyniosły ok. 8,5 mln euro, a EBITDA ok. 1,8 mln euro. Nabycie akcji Luka Bar związane jest z realizacją przez Spółkę strategii osiągnięcia pozycji lidera w obsłudze produktów agro w basenie Morza Bałtyckiego i Morza Adriatyckiego.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL