Spotkanie Szydło z premierem Czech. Mówiono też o żegludze na OdrzeDrukuj

Spotkanie Szydło z premierem Czech. Mówiono też o żegludze na OdrzeSzefowie rządów Polski i Czech spotkali się w Wiśle. Spotkanie poświęcone było współpracy bilateralnej i tym przedsięwzięciom, które chcemy wspólnie realizować. Rozmawiano także o tym, co nas czeka podczas szczytu Rady Europejskiej w Brukseli – podkreśliła Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu dodała, że z Bohuslavem Sobotką rozmawiała też o bieżących kwestiach m. in. infrastrukturze drogowej, w tym realizacji drogi S3, która ma się łączyć z czeską autostradą D11.

– Kolejna kwestia to wspólna realizacja żeglowności na Odrze. Nasi ministrowie w najbliższym czasie spotkają się i powołają zespół, który zajmie się realizacją tego projektu – mówiła. Umożliwienie żeglugi na Odrze interesuje stronę czeską.

- Chcemy jeszcze tę kwestię skonsultować w szczegółach. Tutaj jest możliwość, aby Odra stała się żeglowna także z Kędzierzyna Koźla do Ostrawy. To bardzo interesujący projekt - podkreślił premier Sobotka.

– Bardzo cieszę się z tego spotkania. To była dobra rozmowa. Łączy nas bardzo wiele – zaznaczyła Szydło. Podobnego zdania był premier Czech.

– Mamy na wiele spraw bardzo podobne poglądy. Ważne jest jednak też, aby poświęcić czas na stosunki dwustronne – mówił. – Są one w ramach UE bardzo partnerskie. Jesteśmy partnerami również w NATO. Musimy się troszczyć o te kontakty. Dlatego takie spotkania jak to dzisiejsze są potrzebne, by wyjaśnić pewne szczegóły, by się informować, zrozumieć i szukać rozwiązań – dodał Bohuslav Sobotka.

telewizjarepublika.pl
#1 | Odra dnia 13.12.2016 22:40
Czesi byli w sprawie spotkania Premiera Czech z Panią Premier Beatą Szydlo bardziej aktywni w mediach:
http://www.ceskat...-hyde-park

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL