Ze społecznością Krynicy Morskiej o przekopieDrukuj

Ze społecznością Krynicy Morskiej o przekopieW pierwszym etapie budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną powstaną mosty zwodzone, które zapewnią ciągły ruch w kierunku Krynicy – poinformowała Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, wicedyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni podczas spotkania z mieszkańcami tej nadmorskiej miejscowości.

W piątek ze społecznością Krynicy Morskiej spotkali się m.in. przedstawiciele resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Mieszkańcy tej miejscowości obawiając się m.in. o to, że realizacja przekopu spowoduje spadek zainteresowania Krynicą jako miejscowością turystyczną.

– Jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy dokumentacji, studium wykonalności oraz raportu oddziaływania na środowisko – podkreślał Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

– Nie zapadły żadne decyzje dotyczące lokalizacji. Dopiero po wykonaniu dodatkowych badań i przygotowaniu wspomnianego raportu i ewentualnych rozwiązań kompensacyjnych zdecydujemy, która z rozważanych lokalizacji będzie najkorzystniejsza i najmniej oddziałująca na środowisko – mówił minister. Zapewnił, że na tym etapie opinie mieszkańców są bardzo istotne.

Jak poinformowano, ministerstwo jest w stałym kontakcie z unijnym komisarzem Karmenu Vellą, odpowiedzialnym m.in. za środowisko. Grupa robocza resortu i KE na bieżąco wymienia między sobą informacje. Zgodnie z ustaleniami opinię w sprawie budowy kanału żeglugowego Komisja Europejska wyda po otrzymaniu od polskiej strony raportu oddziaływania na środowisko wraz z rozwiązaniami kompensującymi ewentualną ingerencję w przyrodę – podało biuro prasowe resortu gospodarki morskiej.

Mieszkańcy, wyrażając obawy o spadek atrakcyjności turystycznej, zgłosili tez swoje oczekiwania w związku z planowaną inwestycją. Liczą, że przy tej okazji zostaną zmodernizowane drogi i mosty. Zgłoszono też propozycje budowy mola, stworzenia specjalnej strefy czy modernizacji portu jachtowego.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL