Kąpielisko Różanka niszczejeDrukuj

Kąpielisko Różanka niszczeje„To skandal, że taki zabytek został doprowadzony do ruiny” – tak przedstawiciele Klubu Wioślarskiego Pegaz komentują to, co stało się w ostatnich trzech latach z przystanią przy ulicy Pasterskiej we Wrocławiu.

Piotr Gancarz, prezes Klubu Wioślarskiego Pegaz, jest załamany tym, co się stało z przystanią wioślarską niedaleko mostu Osobowickiego. Klub do 2013 roku wynajmował budynek, który wcześniej sam wyremontował. – Tu przez 2 lata nic się nie dzieje. To znaczy dzieje się – zamieszkali bezdomni i zdewastowali cały budynek. Nawet go podpalili. I tak jest do tej pory – komentuje Piotr Gancarz.

Obiekt został wybudowany pod koniec lat 20. ubiegłego wieku według projektu znanego wrocławskiego architekta Richarda Konwiarza. Służył jako przebieralnia kąpieliska. Teraz ślady historii giną z dnia na dzień. – Bariery z bardzo grubej stali przeżyły 90 lat, przeżyły wojnę, przeżyły PRL, niestety nie przeżyły decyzji obecnych decydentów – mówi Piotr Gancarz.

Decyzję o wypowiedzeniu umowy klubowi podjął Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. – Dlatego, że w tym czasie trwała inwestycja WWW, czyli Wrocławskiego Węzła Wodnego i niestety jakakolwiek działalność sportowa na tym terenie była niemożliwa z uwagi na to, że kolidowało to z naszymi inwestycjami – informuje Paweł Banasik.

Przedstawiciele klubu z prośbą o pomoc zwrócili się do władz Wrocławia. – Chcemy uratować ten budynek. Tyle tylko że RZGW nie może podejmować samodzielnie decyzji co do przyszłości tego rodzaju nieruchomości. Dlatego po pierwsze zwróciliśmy się do prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej o wyrażenie zgody na wydzierżawienie tej nieruchomości na okres powyżej trzech lat – tłumaczą przedstawiciele RZGW. Dopiero wtedy będzie można wyremontować budynek. Obecnie Klub Wioślarski Pegaz korzysta z tymczasowej przystani po drugiej stronie Odry, niedaleko mostu Osobowickiego.

źródło: TVP Wrocław
foto: Janusz Fąfara
#1 | Seehund dnia 19.11.2016 19:39
Być może, że mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, ale dlaczego RZGW mógł podjąć decyzję o wypowiedzeniu umowy (a może nie mógł), a nie może decydować o podpisaniu nowej?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL