Ponad sto firm chce wykonać projekt dokumentacji kanału przez Mierzeję WiślanąDrukuj

Ponad sto firm chce wykonać projekt dokumentacji kanału przez Mierzeję Wiślaną115 pytań od firm zainteresowanych udziałem w przetargu na projekt dokumentacji kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną trafiło do Urzędu Morskiego w Gdyni. Termin składania ofert minął w poniedziałek, jednak, ze względu na duże zainteresowanie, przesunięto go do czwartku. Cała inwestycja ma być sfinansowana z budżetu państwa.

Kontrakt na wykonanie dokumentacji tego projektu jest skomplikowany. Inwestycja obejmuje budowę kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, w tym m.in. śluzy z konstrukcją zamknięć oraz portu postojowego od strony Zalewu Wiślanego. W zakres tego przedsięwzięcia wchodzą także połączenia drogowe i mostowe, w tym modernizacja wejścia do portu Elbląg. Dodatkowo projekt zakłada utworzenie sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym. Do tego dochodzą m.in. koncepcja inwestycji oraz analizy środowiskowe, w tym badania geotechniczne, falowe oraz ruchu rumowiska.

Lokalizacji nadal brak

Mimo że zainteresowanie przetargiem jest ogromne, nadal nie ustalono miejsca przekopu Mierzei Wiślanej. Pod uwagę, ze względu na ruchy rumowiska, brane są dwie lokalizacje: Nowy Świat i Skowronki. Jak informuje Anna Stelmaszyk-Świerczyńska z Urzędu Morskiego w Gdyni, to tak zwane miejsca zmiany kierunku ruchu rumowiska.

Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną powinna zostać zakończona do 2022 roku. Sam przekop ma kosztować 880 mln zł.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL