Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Tramwaje wodne dopłynęły na barce do SzczecinaDrukuj

Tramwaje wodne dopłynęły na barce do SzczecinaDwa nowe tramwaje wodne – „Agboville” i „Kong” – dopłynęły w niedzielę (6 listopada) do Szczecina. Jednostki, wyprodukowane przez stocznię w Kędzierzynie-Koźlu, przejdą próby techniczne na jeziorze Dąbie. Później zostaną przetransportowane do Afryki. Mają kursować w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej).

Każdy tramwaj może zabrać na pokład do 130 pasażerów. Ma 18 m długości, ok. 6 m szerokości, ponad 5 m wysokości, a waży 42 tony. Kontrakt przewiduje budowę przez Damen Shipyards Koźle 16 takich jednostek. Sześć ma trafić do Afryki jeszcze w tym roku, a pozostałe 10 – do końca marca 2017.

Pierwsze dwa tramwaje, „Agboville” i „Kong”, wyruszyły z Kędzierzyna-Koźla w niedzielę (30 października). Płynęły Odrą na barce pchanej przez pchacza TUR-0-77. Po tygodniu zestaw zacumował przy nabrzeżu Bułgarskim w Porcie Rybackim „Gryf” w Szczecinie.

– Przemierzyliśmy jakieś 640 km – relacjonuje kpt. żeglugi śródlądowej Leszek Mańkowski, który prowadził zestaw. – Najtrudniej było w Brzegu Dolnym, gdy płynęliśmy na sztucznie wytworzonej fali, bo jest tam kręto, niebezpiecznie. Trochę nas zaskoczył odcinek od Kostrzyna w dół rzeki. Tam Niemcy oznakowali szlak bojkami i płynęliśmy slalomem, jak na nartach.

Teraz jednostki za pomocą dźwigów zostaną przeniesione bezpośrednio na wodę. Zajmie się nimi ekipa fachowców ze stoczni Damen (z Kędzierzyna-Koźla i Holandii). W Szczecinie spodziewani są też goście z Abidżanu.

Tramwaje wodne przejdą próby techniczne na jeziorze Dąbie. Po uzyskaniu certyfikatów zostaną załadowane na statek płynący do Abidżanu (ze Szczecina lub Hamburga).

źródło: 24kurier.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL